3. Корпоратив маслаҳатчи - котибият мудири – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
6. Ишларни юритиш ва хўжалик бошқармаси офис менеджери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
7. Корпоратив муносабатлар ва активлар бўлими етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
8. Трансформация ҳамда ЭСГни амалга ошириш лойиҳа офиси мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
9. Рақамлаштириш бошқармаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
бошқарма бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
10. Инновация ва илмий ривожлантириш бошқармаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
11. Қурилиш лойиҳаларини эксперт шўбаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
2-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
12. Инвестицион лойиҳаларни амалга ошириш бўлим бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
13. Халқаро алоқалар ва инвестицияларни жалб қилиш бошқармаси халқаро ҳамкорлик шўбаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
14. “Жаҳон банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи дастурий таъминот бўйича муҳандис (ERP) – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
15. “Европа тикланиш ва тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи 1-тоифали бухгалтери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
16. Электр тармоқларига уланиш ва қабул қилиш бошқармаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
17. “Осиё тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи харидлар бўйича 1-тоифали мутахассис – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
18. Электр тармоқлари (35-110 кВ)ни эксплуатация қилиш бошқармаси  бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
19. Реле ҳимояси ва автоматика хизмати Изоляция, ўта кучланишдан ҳимоя, метрология, тепловизор ва РҲАХ лаборатория бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
етакчи муҳандиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
релели ҳимоя ва аварияга қарши автоматикадан фойдаланиш шўбаси етакчи муҳандиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
20. Йиғма ахборот-таҳлил бошқармаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
21. Мустаҳкамлик ва хавфсизлик техникаси хизмати хавфсизлик техникаси ва меҳнат муҳофазаси шўбаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
22. Электр энергияси оқимларини таҳлил қилиш ва ҳисоботини юритиш бошқармаси етакчи муҳандиси - энергоменеджери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
23. Капитал қурилиш бошқармаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
лойиҳаларини амалга ошириш гуруҳи раҳбари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
бош мутахассиси – 2 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
24. Электр тармоқларини стратегик ривожлантириш бошқармаси бош мутахассиси – 2 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга.

❗️ АО «Национальные электрические сети Узбекистана» приглашает на работу следующих специалистов: ⇒ На 1 июня 2026 года имеется 39 вакансий:
Имеется 39 вакансий:
1. Первый заместитель председателя правления по эксплуатации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
2. Начальник службы внутреннего аудита – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
3. Корпоративный консультант - начальник секретариата – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
Главный специалист – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
4. Ведущий юрист юридического отдела – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
5. Начальник отдела информации и кибербезопасности – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
6. Офис-менеджер отдела делопроизводства и хозяйственного управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
7. Ведущий специалист отдела корпоративных отношений и активов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
8. Специалист проектного офиса по трансформации и внедрению ESG – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
9. Начальник отдела цифровизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
главный специалист управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
10. Начальник Управления инноваций и научного развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
11. Главный специалист экспертного отдела строительных проектов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
специалист 2 категории – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
12. Руководитель отдела по реализации инвестиционных проектов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
13.  Ведущий специалист отдела международного сотрудничества Управления международных связей и привлечения инвестиций – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
14. Инженер-программист (ERP) группы реализации проектов Всемирного банка – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
15. Бухгалтер 1 категории Группы реализации проектов Европейского банка реконструкции и развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
16. Ведущий специалист отдела подключения и приема к электрическим сетям – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
17. Специалист 1 категории по закупкам Группы реализации проектов Азиатского банка развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
18. Главный специалист Управления эксплуатации электрических сетей (35-110 кВ) – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
19.  Руководитель отдела релейной защиты и автоматизации: изоляция, защита от перенапряжений, метрология, тепловизионная диагностика и лаборатория ЦРЗА – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
ведущий инженер отдела релейной защиты и аварийной автоматизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
20.  Ведущий специалист сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
21. Начальник отдела охраны труда и техники безопасности Службы инженерно-технического обеспечения безопасности - 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
22. Ведущий инженер-энергетик отдела анализа и отчетности по потокам электроэнергии – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
23.  Главный специалист Управления капитального строительства – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
главный специалист – 2 вакансии – высшее образование и опыт работы;
24. Главный специалист Управления стратегического развития электрических сетей – 2 вакансии – высшее образование и опыт работы.