“O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” АЖ таъсисчилигида ташкил этилган жамиятларнинг
Кузатув кенгашларида Жамиятнинг ижрои органи томонидан бириктирилган Кузатув кенгаши аъзолари тўғрисида маълумот
Ф.И.Ш.
Лавозими
Назиров Абдумалик Абдусалимович
Бошқарув раиси
Ўзбекистон Республикасининг “Акциядорлик жамиятлари ва акциядорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисида”ги Қонуннинга 79-моддаси талаблари доирасида жамиятни бошқаради.
Вакант Бошқарув раисининг эксплуатация масалалари бўйича биринчи ўринбосари
Артиков Собиржон Садуллаевич
Бошқарув раисининг стратегик ривожлантириш, трансформация, саонатда кооперация алоқаларини кенгайтириш, рақамлаштириш ва ахборот технологиялари бўйича биринчи ўринбосари
Қурбонов Феруз
Мустафоевич
Бошқарув раисининг инвестиция ва капитал қурилиш бўйича ўринбосари
5. Юлдашев Акбархон Аббасович Бошқарув раисининг молиявий-иқтисодий ва тижорий масалалари бўйича ўринбосари

Информация о членах Наблюдательного совета, назначенных исполнительным органом Компании в наблюдательные советы компаний, созданных в рамках  АО «Национальные электрические сети Узбекистана».
Должность
1.
Назиров Абдумалик Абдусалимович
Председатель правления
Осуществляет управление компанией в соответствии со статьей 79 Закона Республики Узбекистан «Об акционерных обществах и защите прав акционеров».
2.
Вакансия
Первый заместитель председателя правления по эксплуатации
3.
Артиков Собиржон Садуллаевич Первый заместитель Председателя Правления по стратегическому развитию, трансформации, расширению кооперационных связей в промышленности, капитальном строительстве, цифровизации и информационных технологиях
4.
Курбонов Феруз Мустафоевич Заместитель Председателя Правления по инвестициям и капитальному строительству