35 та бўш иш ўрни мавжуд:
12. Капитал қурилиш бошқармаси бошлиғи ўринбосари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
13. Электр энергиясини хусусий ишлаб чиқарувчилари билан ишлаш бўлими етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга; 1-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
14. Электр тармоқларини эксплуатация, уланиш ва қабул қилиш бошқармаси электр тармоқларига уланиш шўбаси бош мутахассиси – 4 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
15. Мувофиқлик тизими (комплаенс) хизмати бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
16. Электр тармоқларини инновацион ривожлантириш бошқармаси  электр станцияларини тизимга улаш шўбаси бош мутахассиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
17. Йиғма ахборот-таҳлил бошқармаси бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
18. Иқтисодиёт ва режалаштириш бошқармаси етакчи иқтисодчиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга.

⇒ На 1 мая 2025 года имеется 35 вакансий:
2. Юридическое управление главный юрисконсульт – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы; ведущий юрисконсульт – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
специалист по закупкам – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
9. Руководитель проекта Группы реализации проектов Всемирного банка – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
13. Ведущий специалист отдела по работе с частными производителями электроэнергии – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
15. Начальник службы комплаенс-системы (комплаенс) – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
17. Начальник сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
18. Ведущий экономист управления экономики и планирования – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы.