Барча лойиҳалаш ва пудрат ташкилотлари диққатига
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2024 йил 15 июндаги “Магистрал электр тармоқларидан фойдаланиш қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”ги 338-сон қарори 54-, 85- ва 92-бандлари билан қуйидагилар белгиланган:
Узатиш тизимига уланиш бўйича тадқиқот ўтказиш, узатиш тизимига уланиш лойиҳасини ишлаб чиқиш, уланиш нуқтасида боғланган тармоқлар ва тизимларни кенгайтириш ва мустаҳкамлаш учун бажарилиши зарур бўлган ишлар Фойдаланувчи маблағлари ҳисобидан, Узатиш тизими оператори томонидан бундай фаолиятни бажаришга тегишли ваколат берилган лойиҳа ва пудрат ташкилоти томонидан амалга оширилиши белгиланган.
Шу муносабат билан, “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ Сиздан қуйидаги ҳужжатлар тўплами билан ариза беришингизни сўрайди:
♦ тегишли фаолиятни амалга ошириш учун лицензия;
♦ магистрал электр тармоқларида амалга оширилган лойиҳа ва пудрат ишлари рўйхати;
♦ алоқа маълумотлари (почта манзили, телефон рақами ва электрон почтаси).
Ташкилотингиз зарур малака талабларига жавоб берган тақдирда, потенциал хизмат кўрсатувчилар (лойиҳалаш ва пудрат ишлари) рўйхатига киритилади ва юқоридаги маълумотлар Акциядорлик жамиятининг расмий веб-сайтида ва тегишли саҳифаларида эълон қилинади.

Вниманию всех проектных и подрядных организaций
Постановлении Кабинета Министров Республики Узбекистан от 15 июня 2024 года № 338 «Об утверждении Правил пользования магистральными электрическими сетями», согласно с пунктам № 54, 85 и 92 установлено следующее:
Проведение исследований по подключению к системе линий электропередачи, разработка проекта подключения, а также осуществление работ по расширению и укреплению связанных сетей и систем в точке подключения, необходимых для осуществления таких подключений, выполняются проектной и подрядной организaцией, уполномоченным оператором системы передачи, за счёт средств Потребителя.
В этой связи, АО «Национальные электрические сети Узбекистана» просит Вас подать заявку со следующим пакетом документов:
♦ Лицензии на осуществление соответствующей деятельности;
♦ Перечень выполненных проектных и подрядных работ в магистральных электрических сетях;
♦ Контактные данные (Почтовый адрес, номер телефона а также электронная почта.
В случаи соответсвия необходимым квалификационным требованиям, ваша организация будет включена в список потенциальных поставщиков услуг (проектироване и подрядные работы), а также вышепредставленные данные будут опубликованы на офциальном сайте и соответсвующих страницах Акционерного общества.