Лойиҳа: “Электр энергетикаси секторини трансформация қилиш ва барқарор электр узатиш” (ЭСТАРТ)
ЭСТАРТ лойиҳаси Лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи (ЛАОГ) учун компьютер техникаси ва бошқа қурилмарани харид қилиш
№: ЭСТАРТ/РФҚ/2026-1Р
1. Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати “Электр энергетика секторини трансформация қилиш ва барқарор электр узатиш” (ЭСТАРТ) лойиҳасини амалга ошириш учун Халқаро тараққиёт ассоциациясидан (Банк) молиялаштириш олди ва мазкур маблағларнинг бир қисмини Лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи (ЛАОГ) эҳтиёжлари учун, жумладан ЭСТАРТ лойиҳаси доирасида компьютер техникаси ва бошқа қурилмаларни сотиб олиш режалаштирилган.
2. Компьютерлар ва бошқа электрон қурилмаларни («Маҳсулот») етказиб беришдан мақсад — ЛАОГ офисини юқори сифатли техникалар билан таъминлашдир.
3. Етказиб бериш Шартнома имзоланган санадан эътиборан 5 (беш) кун ичида амалга оширилиши режалаштирилган. Ушбу харид бўйича батафсил Нарх сўрови (РФҚ) қуйидаги ҳавола орқали юклаб олиниши мумкин:
https://cloud.uzbekistonmet.uz/index.php/s/gy8Zmd3nxFTPk8B
4. Ўзбекистон миллий электр тармоғлари (ЎзМEТ) фирмаларни ўзларининг техник ва молиявий таклифларини тақдим этишга таклиф этади. Етказиб беришни амалга ошириш учун энг малакали фирмалар Харид қоидаларида баён этилган Нарх сўрови (РФҚ) танлаш усули асосида танланади. Ушбу таклифга кўра фирмалар нарх таклифлари рўйхати тузилади ва Шартнома энг паст нархни таклиф этган энг малакали фирма билан тузилади.
5. Фирмаларнинг эътибори Жаҳон банкининг “Инвестицион лойиҳаларни молиялаштириш бўйича қарз олувчилар учун харид қоидалари” (2025 йил сентябрь) (“Харид қоидалари”) ИИИ бўлими, 3.14, 3.16 ва 3.17-bandlariga қаратилади, уларда Жаҳон банкининг манфаатлар тўқнашуви бўйича сиёсати баён этилган. Қўшма корхона тузилган тақдирда, унинг барча иштирокчилари шартнома бўйича қўшма ва алоҳида жавобгарлик юклайди.
6. Қўшимча маълумот қуйидаги электрон почта орқали олиш мумкин:
pmu.modernization@gmail.com
7. РФҚ га илова қилинган шакллардаги (1, 3 ва 4-иловалар) нарх таклифингизни қуйидаги манзилга электрон тарзда юбориш мумкин: pmu.modernization@gmail.com
Барча зарур ва тўлдирилган ҳужжатлар битта пароль билан ҳимояланган ЗИП-файлга жамланиши ва электрон хат иловаси сифатида юборилиши лозим.
ЗИП-файлига пароль ариза хатида кўрсатилмаслиги керак. Фирмалар паролни 2026 йил 21 август, соат 11:00 дан (Тошкент вақти бўйича) эрта бўлмаган ҳолда ва 2026 йил 21 август, соат 11:10 дан (Тошкент вақти бўйича) кеч бўлмаган ҳолда юқоридаги манзилга алоҳида электрон хат орқали юбориши керак:
Буюртмачига юқорида 3-бандда кўрсатилган манзилга нарх таклифи (таклифлари) қабул қилиш учун охирги муддат: 2026 йил 21 август, соат 11:00 (Тошкент вақти бўйича).

Специальное уведомление о закупке — Республика Узбекистан
1. Правительство Республики Узбекистан получило финансирование от Международной ассоциации развития (Банк) для реализации проекта «Трансформация электроэнергетического сектора и устойчивая электропередача» (ESTART) и планирует использовать часть средств для обеспечения нужд Группы реализации проекта (ГРП), включая приобретение компьютерной техники в рамках проекта ESTART.
2. Целью поставки персональных компьютеров и иного электронного оборудования («Услуга») является оснащение офиса ГРП высококачественным оборудованием.
3. Предполагается, что выполнение поставки займёт 5 (пять) дней с даты подписания Договора. Подробный Запрос котировок (ЗК) по данной закупке доступен для скачивания по ссылке ниже:
https://cloud.uzbekistonmet.uz/index.php/s/gy8Zmd3nxFTPk8B
4. Национальная электрическая сеть Узбекистана (НЭСУ) настоящим приглашает правомочные фирмы представить свои технические и финансовые предложения. Наиболее квалифицированные фирмы для выполнения поставки будут отобраны в соответствии с методом отбора путём Запроса котировок (ЗК), изложенным в Правилах закупок. По результатам настоящего приглашения будет составлен сравнительный перечень фирм с их ценовыми предложениями, и Договор будет заключён с наиболее квалифицированной фирмой, предложившей наименьшую цену.
5. Внимание заинтересованных фирм обращается на раздел III, пункты 3.14, 3.16 и 3.17 «Правил закупок для заёмщиков по инвестиционному проектному финансированию» Всемирного банка (сентябрь 2025 г.) («Правила закупок»), в которых изложена политика Всемирного банка в отношении конфликта интересов. Консультанты могут объединяться с другими фирмами в целях усиления своей квалификации, однако должны чётко указывать, является ли такое объединение совместным предприятием и/или субконсалтинговой структурой. В случае создания совместного предприятия все его участники несут солидарную и раздельную ответственность по всему контракту в случае его получения.
6. Дополнительная информация может быть получена по электронной почте: pmu.modernization@gmail.com
7. Ваше ценовое предложение в формах, прилагаемых к ЗК (Приложения 1, 3 и 4), может быть представлено в электронном виде по следующему адресу: pmu.modernization@gmail.com
Все необходимые документы и заполненные формы должны быть объединены в один защищённый паролем ZIP-файл и направлены в виде вложения к электронному письму.
Пароль к ZIP-файлу не должен содержаться в письме с заявкой. Поставщики обязаны направить пароль отдельным электронным письмом на тот же адрес не ранее 21 августа 2026 г. в 11:00 (по ташкентскому времени) и не позднее 21 августа 2026 г. в 11:10 (по ташкентскому времени):
Кому:
Исмоилжон Абдуганиев
Телефон
+99871 236 66 33
Факс
Н/Д
Адрес электронной почты
pmu.modernization@gmail.com
Физический адрес ящика для предложений (если применимо)
Крайний срок получения Заказчиком ценового предложения (предложений) по адресу, указанному в пункте 3 выше: 21 августа 2026 г., 11:00 (по ташкентскому времени).