Ёшлар куни муносабати билан юртимизнинг фаол ва ташаббускор ёш авлод вакилларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимизда ёш авлодни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, уларнинг давлат ва жамият ҳаётидаги фаоллигини ошириш мақсадида ўзининг юксак азму шижоати, ижодий ва интеллектуал салоҳияти, истеъдод ва қобилиятини намоён этиб, ҳалол ва самарали меҳнати, турли соҳаларда эришган ютуқлари билан юртимиз тараққиётига, унинг халқаро обрў-эътиборини янада юксалтиришга муносиб ҳисса қўшаётган, она Ватанимизга меҳри ва садоқати, намунали хулқи ва одоби ҳамда ватанпарварлик фазилатлари билан тенгдошларига ўрнак бўлиб келаётган қуйидаги ташаббускор ва етакчи ёшлар «Келажак бунёдкори» медали билан мукофотлансин:
Абдиганиева Надира Абдиназар қизи - Қорақалпоқ давлат университетининг 1-босқич магистранти, Қорақалпоғистон Республикаси
Исмоилов Жамшидбек Рашид ўғли - Тўрткўл туманидаги «Навоий» маҳалла фуқаролар йиғини ёшлар етакчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Иброхимова Райёна Нодирбек қизи - Андижон шаҳридаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси, Андижон вилояти
Режавалиев Жамшидбек Жасурбек ўғли - Андижон шаҳридаги «Wester Group RJ» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Деҳқонова Рухшона Шухрат қизи - Бухоро давлат педагогика институтининг 1-босқич талабаси, Бухоро вилояти
Туксанов Парвиз Абдурахимович - Бухоро шаҳридаги «Phoenix Academy» ўқув марказининг SAT имтиҳони бўйича тайёрловчи-мутахассиси, Бухоро вилояти
Адилова Фарзона Алишер қизи - Жиззах шаҳри ёшлар ишлари бўлими бошлиғи, Жиззах вилояти
Турдибоев Акбар Икром ўғли - Дўстлик туманидаги «Wegroww Tech» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Жиззах вилояти
Жалилов Абдикаримбек Абдихалил ўғли - «Шўртан газ кимё мажмуаси» масъулияти чекланган жамиятининг лойиҳалар офиси гуруҳи мутахассиси, Қашқадарё вилояти
Ходиева Ситора Шохаббос қизи - Қарши давлат техника университетининг таянч докторанти, Қашқадарё вилояти
Аслонов Аброр Бурхонович - «Navoiyazot» акциядорлик жамиятининг аммиак ишлаб чиқариш цехи смена катта устаси, Навоий вилояти
Максютова Алина Хуршидовна - Навоий шаҳридаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси, Навоий вилояти
Ахмадалиева Ниҳолахон Фозилжон қизи - Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг халқаро молия кафедраси катта ўқитувчиси, Наманган вилояти
Мамадалиев Захириддин Сайфиддин ўғли - Наманган шаҳридаги «Nightmare Labs» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
Қудратов Шохрух Одил ўғли - Самарқанд шаҳридаги «Polyglot school» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
Салимова Махбуба Хидирбай қизи - Самарқанд давлат университетининг 1-босқич магистранти, Самарқанд вилояти
Абдуалимов Алишер Самандар ўғли - Сирдарё туманидаги «Sir uni xizmati» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сирдарё вилояти
Жўрабоева Зиёда Олимжон қизи - Гулистон туманидаги «Озодбек туҳфаси» фермер хўжалиги механизатори, Сирдарё вилояти
Исматов Шаҳзод Бахтиёр ўғли - Термиз шаҳридаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Хакимжонова Ситорахон Абдуқахор қизи - Сариосиё туманидаги «Sitora Profession» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти
Маматқулов Қаҳрамон Ўктам ўғли - Бекобод шаҳридаги «Ibrat xos obod» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти
Садикова Феруза Равшанбек қизи - Тошкент вилояти яккакураш спорт турларига ихтисослаштирилган спорт мактабининг таэквондо бўйича мураббийси
Махмудов Саидахмадхон Саидахрорхон ўғли - Марғилон шаҳридаги «Textile Group and Gold» хусусий корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
Набиева Сабина Шерзод қизи - Америка Қўшма Штатларининг Аризона университети 3-босқич талабаси, Фарғона вилояти
Очилова Мафтуна Омонжон қизи - Урганч шаҳридаги «Нурли ҳаёт» маҳалла фуқаролар йиғини ёшлар етакчиси, Хоразм вилояти
Юсупов Дилшодбек Улуғбекович - Урганч шаҳридаги «Diip logistech» масъулияти чекланган жамияти директори, Хоразм вилояти
Қурёзова Шоҳсанам Озодбой қизи - Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтининг 2-босқич талабаси, Тошкент шаҳри
Халиков Шерзод Якубжанович - Яшнобод туманидаги 30-Меҳрибонлик уйи тарбиячиси, Тошкент шаҳри
Абдихоликов Бобир Алишер ўғли - Футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Бўтаева Гуласал Тошқул қизи - Тошкент шаҳридаги Халқаро Вестминстер университетининг 2-босқич талабаси
Ғойибова Орзугул Умаровна - «Ибрат фарзандлари» нодавлат нотижорат ташкилоти эксперти, «TOP-100 Uni» лойиҳаси раҳбари
Исроилова Азиза Илҳом қизи - «EPAM Systems» компаниясининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси маълумот таҳлилчиси, дастурчи
Камбаров Асрор Авазович - «Uzbekistan аirways» акциядорлик жамиятининг Парвоз хизмати департаменти «А-320» ҳаво кемаси учувчиси
Мухторов Сардорбек Нуроли ўғли - «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ўзбекистон» локомотив депоси «Afrosiyob» юқори тезюрар электропоезди машинисти
Сабиров Нариман Русланович - Академик В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт марказининг эндоскопия бўлими шифокор-эндоскописти

Абдиганиеву Надиру Абдиназар кизи - магистранта 1-го курса Каракалпакского государственного университета, Республика Каракалпакстан
Исмоилова Жамшидбека Рашид угли - лидера молодежи схода граждан махалли «Навоий» Турткульского района, Республика Каракалпакстан
Иброхимову Райёну Нодирбек кизи - ученицу 11-го класса средней общеобразовательной школы №4 города Андижана, Андижанская область
Режавалиева Жамшидбека Жасурбек угли - директора общества с ограниченной ответственностью «Wester Group RJ» города Андижана, Андижанская область
Дехконову Рухшону Шухрат кизи - студентку 1-го курса Бухарского государственного педагогического института, Бухарская область
Туксанова Парвиза Абдурахимовича - специалиста по подготовке к экзаменам SAT учебного центра «Phoenix Academy» города Бухары, Бухарская область
Адилову Фарзону Алишер кизи - начальника отдела по делам молодежи города Джизака, Джизакская область
Турдибоева Акбара Икром угли - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Wegroww Tech» Дустликского района, Джизакская область
Жалилова Абдикаримбека Абдихалил угли - специалиста группы проектного офиса общества с ограниченной ответственностью «Шўртан газ кимё мажмуаси», Кашкадарьинская область
Ходиеву Ситору Шохаббос кизи - базового докторанта Каршинского государственного технического университета, Кашкадарьинская область
Аслонова Аброра Бурхоновича - старшего мастера смены цеха по производству аммиака акционерного общества «Navoiyazot», Навоийская область
Максютову Алину Хуршидовну - ученицу 11-го класса средней общеобразовательной школы №6 города Навои, Навоийская область
Ахмадалиеву Нихолахон Фозилжон кизи - старшего преподавателя кафедры международных финансов Ташкентского государственного экономического университета, Наманганская область
Мамадалиева Захириддина Сайфиддин угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Nightmare Labs» города Намангана, Наманганская область
Кудратова Шохруха Одил угли - директора общества с ограниченной ответственностью «Polyglot school» города Самарканда, Самаркандская область
Салимову Махбубу Хидирбай кизи - магистранта 1-го курса Самаркандского государственного университета, Самаркандская область
Абдуалимова Алишера Самандар угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Sir uni xizmati» Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Журабоеву Зиёду Олимжон кизи - механизатора фермерского хозяйства «Озодбек туҳфаси» Гулистанского района, Сырдарьинская область
Исматова Шахзода Бахтиёр угли - учителя математики средней общеобразовательной школы №14 города Термеза, Сурхандарьинская область
Хакимжонову Ситорахон Абдукахор кизи - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Sitora Profession» Сарыасийского района, Сурхандарьинская область
Маматкулова Кахрамона Уктам угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ibrat xos obod» города Бекабада, Ташкентская область
Садикову Ферузу Равшанбек кизи - тренера по таэквондо специализированной спортивной школы по спортивным видам единоборства Ташкентской области
Махмудова Саидахмадхона Саидахрорхон угли - руководителя частного предприятия «Textile Group and Gold» города Маргилана, Ферганская область
Набиеву Сабину Шерзод кизи - студентку 3-го курса Университета Аризоны Соединенных Штатов Америки, Ферганская область
Очилову Мафтуну Омонжон кизи - лидера молодежи схода граждан махалли «Нурли ҳаёт» города Ургенча, Хорезмская область
Юсупова Дилшодбека Улугбековича - директора общества с ограниченной ответственностью «Diip logistech» города Ургенча, Хорезмская область
Курёзову Шохсанам Озодбой кизи - студентку 2-го курса Национального института художеств и дизайна имени Камолиддина Бехзода, город Ташкент
Халикова Шерзода Якубжановича - воспитателя Дома милосердия №30 Яшнабадского района, город Ташкент
Абдихоликова Бобира Алишер угли - члена национальной сборной команды Узбекистана по футболу
Бутаеву Гуласал Тошкул кизи - студентку 2-го курса Международного Вестминстерского университета в городе Ташкенте
Гойибову Орзугул Умаровну - эксперта негосударственной некоммерческой организации «Ибрат фарзандлари», руководителя проекта  «TOP-100 Uni»
Исроилову Азизу Илхом кизи - дата-аналитика представительства компании «EPAM Systems» в Узбекистане, программиста
Камбарова Асрора Авазовича - летчика воздушного судна «А-320» департамента летной службы акционерного общества «Uzbekistan airways»
Мухторова Сардорбека Нуроли угли - машиниста высокоскоростного электропоезда «Afrosiyob» локомотивного депо «Ўзбекистон» акционерного общества «Ўзбекистон темир йўллари»
Сабирова Наримана Руслановича - врача-эндоскописта отделения эндоскопии Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра хирургии имени академика В.Вахидова
Саипову Фотиму Дилшод кизи - члена национальной паралимпийской сборной команды Узбекистана по велоспорту