Жиззах вилоятида замонавий ва рақамли бошқарув тизимига эга юқори кучланишли подстанция қурилади
Осиё тараққиёт банки кўмагида замонавий ва рақамли бошқарув тизимига эга 220 кВ кучланишли “Зафаробод” подстанциясини қуриш режалаштирилган.
Мазкур лойиҳа бўйича “Ўзэнергоинжиниринг” АЖ лойиҳа институти билан ҳамкорликда ишлаб чиқилган тендер ҳужжатларига Осиё тараққиёт банкининг эътирози йўқлиги ва Бош пудратчи аниқлаш бўйича халқаро тендер савдоларига эълон беришга розилик хати (бугун, 2021 йил 9 апрель санасида) олинди.
Юқоридагиларни инобатга олган ҳолда, янги — рақамли “Зафаробод” подстанциясини қуриш бўйича “тайёр ҳолда топшириш” шарти асосида Осиё тараққиёт банки талаблари бўйича Бош пудратчини аниқлаш учун тез кунларда халқаро тендер савдоларига эълон берилишини маълум қиламиз.

В Джизакской области построят высоковольтную подстанцию с цифровой системой управления
В Джизакской области при поддержке Азиатского банка развития (АБР) планируется построить подстанцию 220 кВ «Зафарабад» с современной цифровой системой управления.
Со стороны Азиатского банка развития одобрена тендерная документация, разработанная совместно с проектным институтом АО «Узэнергоинжиниринг», и дано согласия объявлять международный тендер по определению генерального подрядчика.
Международный тендерный конкурс на строительство новой цифровой подстанции «Зафарабад» при условиях «под ключ», на основании требований Азиатского банка развития, в ближайшее время будет объявлено на сайте АО «Национальные электрические сети Узбекистана».