“Ўзбекистон МЭТ” АЖда тайинлов
Назиров Абдумалик Абдусалимович “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ бошқаруви раисининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди.
Шу пайтга қадар “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ бошқаруви раисининг биринчи ўринбосари лавозимида меҳнат фаолияти юритиб келган Холиқ Бобоёрович Элмуродов соғлиги туфайли маълум муддат даволанишга — меҳнат таътилига чиқди ва бошқа лавозимга ўтказилади.
Эслатиб ўтамиз, А.Назиров бунга қадар Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлигининг Электр тармоқлари бошқармаси бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келаётган эди. Илгарироқ эса Абдумалик Абдусалимович “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖда Магистрал электр тармоқларидан фойдаланиш ва стратегик ривожлантириш бош бошқармаси лавозимида ишлаган.

Назначение в АО "НЭС Узбекистана"
Назиров Абдумалик Абдусалимович назначен первым заместителем председателя правления АО «Национальные электрические сети Узбекистана».
Элмуродов Холик Бобоёрович, ранее работавший первым заместителем председателя правления АО «Национальные электрические сети Узбекистана», сейчас по состоянию здоровья находится в трудовом отпуске, после будет переведен на другую должность.
Напоминаем, ранее А. Назиров был начальником Департамента электрических сетей Министерства энергетики Республики Узбекистан. До этого Абдумалик Абдусалимович работал в АО «Национальные электрические сети Узбекистана» начальником Главного управления эксплуатации и стратегического развития магистральных электрических сетей.