«XORAZM MAGISTRAL ELEKTR TARMOQLARI» FILIALI FAOLIYATIGA BIR NAZAR
«Xorazm magistral elektr tarmoqlari» O‘zbekiston Respublikasining elektr energetikasi to‘g‘risidagi Qonuni, elektr energiyasidan foydalanish qoidalari, elektr tarmog‘i xo‘jaligi ob'ektlarini muhofaza qilish qoidalari hamda «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» AJ «Xorazm magistral elektr tarmoqlari» filialining Nizomi asosida ish faolyatini olib boradi.
Qabul kunlari: dushanba, soat 10:00 dan 11:00 gacha
Manzil: Xorazm viloyati, Urganch shahri, Xonqa ko‘chasi, 36/1-uy.
Telefon: +998 (62) 227-33-85, (62) 227-32-05 faks.
«Xorazm magistral elektr tarmoqlari» filiali Xorazm viloyatida yashovchi aholi, faoliyat yuritayotgan sanoat korxonalari, o‘rta va kichik biznes ishlab chiqarish korxonalari, ijtimoiy soha ob'ektlari, umuman olganda, xalq xo‘jaligining barcha sohalari hamda iste'molchilarini uzluksiz, sifatli elektr energiyasi bilan ta'minlashga xizmat qiladi.
22.10.2019: OSIYO TARAQQIYOTI BANKI VAKILLARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
05.11.2019: XORAZMDA OSIYO TARAQQIYOT BANKI ISHTIROKIDAGI INVESTITSION LOYIHA AMALGA OSHIRILMOQDA
21.11.2019: XORAZMDA INVESTITSION LOYIHANING II BOSQICH ISHLARI AMALGA OSHIRILMOQDA
19.12.2019: INVESTITSION LOYIHANING YAKUNIY BOSQICHI
30.12.2019: YANGI ELEKTR TARMOG‘I SINOVDAN MUVAFFAQIYATLI O‘TDI
12.03.2020: «O‘ZBEKISTON MILLIY ELEKTR TARMOQLARI» AJ TOMONIDAN XORAZM VILOYATINI IJTIMOIY-IQTISODIY RIVOJLANTIRISH BORASIDA AMALGA OSHIRILAYOTGAN ISHLAR TO‘G‘RISIDA MA'LUMOT
14.08.2020: INVESTITSIYALARNI JALB QILISH VA INVESTITSION LOYIHALARNI AMALGA OSHIRISH BOSHQARMASI: 2030-YILGA QADAR 24 TA LOYIHA AMALGA OSHIRILADI
14.09.2020: «AXBOROT-24» DASTURI: «XORAZM» PODSTANSIYADAGI MODERNIZATSIYA DASTURI HAMDA TAXIATOSHDAN SARIMOYGACHA 220 KVLI ELEKTR TARMOG‘INI QURISH INVESTITSION LOYIHASI HAQIDA

ВЗГЛЯД НА ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ФИЛИАЛА «ХОРЕЗМСКИЕ МАГИСТРАЛЬНЫЕ СЕТИ»
«Хорезмские магистральные электрические сети» входит в состав АО "Национальные электрические сети Узбекистана". Основным видом деятельности филиала является передача (транспортировка) электроэнергии от ТЭС и гидроузлов страны в региональные электрические сети, а также сотрудничество с энергосистемами других стран.
Филиал «Хорезмские магистральные электрические сети» работает в соответствии с Законом об электроэнергии Республики Узбекистан, правилами пользования электроэнергией, правилами защиты объектов электроснабжения и Уставом филиала «Хорезмские магистральные электрические сети».
Дни приема: понедельник, 10:00 - 11:00
Адрес: Хорезмская область, город Ургенч, улица Хонка, дом 36/1.
Телефон: +998 (62) 227-33-85, (62) 227-32-05 факс.
26.04.2020: ВНИМАНИЕ, ОБЪЯВЛЕНИЕ! ПРОВОДИТСЯ МЕЖДУНАРОДНЫЙ ТЕНДЕР!
14.09.2020: «НОВОСТИ-24»: О ПРОГРАММЕ МОДЕРНИЗАЦИИ НА ПОДСТАНЦИИ «ХОРЕЗМ» И ИНВЕСТИЦИОННОМ ПРОЕКТЕ ПО СТРОИТЕЛЬСТВУ ЛЭП 220 КВ ТАХИАТАШ–САРИМАЙ
17.12.2020: РЕЗУЛЬТАТЫ МЕЖДУНАРОДНЫХ КОНКУРСНЫХ ТОРГОВ НА ЗАКУПКУ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННЫХ МАШИН И ОБОРУДОВАНИЯ ПО ПРОЕКТУ "СТРОИТЕЛЬСТВО ЛЭП 220 КВ ТАХИАТАШСКАЯ ТЭС - ПС "ХОРЕЗМ" - НАСЕЛЕННЫЙ ПУНКТ САРЫМАЙ (ХОРЕЗМСКАЯ ОБЛАСТЬ)"
15.01.2021: РАБОТЫ ПО ВНЕДРЕНИЮ СОВРЕМЕННЫХ СИСТЕМ SCADA / EMS В ЭНЕРГЕТИКЕ ПРОДОЛЖАЮТСЯ
03.02.2021: СПРАВКА О СРЕДСТВАХ, ПОЛУЧЕННЫХ АО «НАЦИОНАЛЬНЫЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ СЕТИ УЗБЕКИСТАНА» В РАМКАХ ИНВЕСТИЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ, РЕАЛИЗУЕМЫХ ЗА СЧЕТ ГОСУДАРСТВЕННОГО ВНЕШНЕГО ДОЛГА В 2020 ГОДУ
16.03.2021: ЭЛЕКТРОЭНЕРГЕТИКА В 2021 ГОДУ: ПО МАГИСТРАЛЬНЫМ ЭЛЕКТРОСЕТЯМ ЗАПЛАНИРОВАНО 6 ПРОЕКТОВ НА СУММУ 140 МИЛЛИОНОВ ДОЛЛАРОВ