11–12-aprel kunlari “Boshqaruv raisi kubogi-2026” sport musobaqasi bo‘lib o‘tadi.
✔️ Joriy yilning 7-aprel sanasida Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tgan videoselektor yigʻilishida Davlatimiz rahbari jismoniy tarbiya va sport sohasidagi  islohotlarni yangi bosqichga olib chiqishga qaratilgan qator tashabbuslarni ilgari surib, davlat tashkilot va idoralariga bir qator vazifalar qo‘ydi.
⚡️  Energetika sohasi yosh muhandislari ishtirokidagi tadbirlar samaradorligini oshirish maqsadida, mavjud anʼanaga ko‘ra, 2026-yil 11–12-aprel kunlari Toshkent viloyati, Qibray tumanidagi  “Energetiklar sihatgohi” dam olish maskanida «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyati “Boshqaruv raisi kubogi-2026” sport musobaqasi bo‘lib o‘tadi.

11-12 апреля пройдут спортивные соревнования «Кубок Председателя-2026».
✔️ 7 апреля этого года на видеоконференции под председательством Президента Шавката Мирзиёева Глава нашего государства выдвинул ряд инициатив, направленных на вывод реформ в области физического воспитания и спорта на новый уровень, и поставил ряд задач перед государственными организациями и ведомствами.
⚡️ В целях повышения эффективности мероприятий с участием молодых инженеров-энергетиков, по существующей традиции, 11-12 апреля 2026 года в спортивно-оздоровительном центре «Санаторий Энергетик» Кибрайского района Ташкентской области пройдут спортивные соревнования «Кубок Председателя-2026» Акционерного общества «Национальные электрические сети Узбекистана».
В них примут участие руководство и специалисты Акционерного общества, а также спортивные команды из филиалов основных электросетей.
Место проведения мероприятия: Ташкентская область, Кибрайский район, махалля Дархан, «Санаторий Энергетик».