Hurmatli Ravshanbek Arifovich, qutlug‘ 70 yoshingiz muborak bo‘lsin!
1995-yildan 2020-yilgacha bo‘lgan davrda O‘zbekiston Respublikasi energetika vazirligining “Toshkent shahar hududiy elektr tarmoqlari” AJ kapital qurilish bo‘yicha direktor o‘rinbosari lavozimdan mehnat faoliyatingizni boshlab, energetika tizimidagi loyihalarni amalga oshirish guruhi rahbari, “Elektrqishloqqurilish” tresti bosh muhandisi o‘rinbosari, “Markaziy MET” kapital qurilish bo‘limi boshlig‘i hamda “Toshkent hududiy elektr tarmoqlari” AJ kapital qurilish bo‘limi boshlig‘i lavozimlarida faoliyat ko‘rsatdingiz.
Hozirgi kunda “O‘zbekiston MET” AJ kapital qurilish, loyiha va smetalarni ekpertiza qilish boshqarmasida yetakchi mutaxassis lavozimida yosh kadrlarga ustoz sifatida mehnat faoliyatingizni davom ettirmoqdasiz.
Qayerda mehnat qilishingizdan qat'iy nazar, barcha ishlagan joyingizda katta mas'uliyatlikni, jonkuyarlikni, xodimlarga nisbatan yaxshi muomalada bo‘lishni namoyish etdingiz va munosib hurmat-e'tiborga sazovor bo‘ldingiz.
Siz qayerda, qanday lavozimda ishlasangiz ham, mehnatingiz samarasini bir maqsadga — energetika tizimini rivojlanishiga yo‘naltirmoqdasiz.
Tavallud topgan kuningiz bilan yana bir bor  Sizni samimiy tabriklab, Sizga uzoq umr, mustahkam sog‘liq, oilangizga baxt-saodat, tinchlik va xotirjamlik tilaymiz.
Avaylab, o‘qitib munosib insonlar qilib voyaga yetkazgan ajoyib farzandlaringiz, nabiralaringiz kamolini ko‘rib, baxtli oilangiz ustuni bo‘lib yurish Sizga nasib etaversin.

Уважаемый Равшанбек Арифович!
Коллектив АО «НЭС Узбекистана» сердечно поздравляет Вас со славным юбилеем — семидесятилетием со дня рождения и рад Вас видеть полным творческих сил и энергии.
Вся Ваша сознательная жизнь связана с Узбекской энергосистемой. Начав свою трудовую деятельность в энергосистеме с 1995 года и до 2020 года, работали на руководящих должностях - заместителем директора по капитальному строительству и руководителем группы реализации инвестиционного проекта АО «ТашГорПЭС» АО «Узбекэнерго», заместителем главного инженера Республиканского треста «Электрокишлоккурилиш», начальником отдела капитального строительства Центральных МЭС УП «Узэлектросеть» и начальником отдела капитального строительства АО «Ташкентские ПТЭС» АО «Узбекэнерго».
В настоящее время работаете ведущим специалистом управления капитального строительства, экспертизы проектов и смет АО «НЭС Узбекистана». Являетесь наставником молодых кадров.
За многие годы работы Вы проявили преданность выбранной профессии, высокую техническую эрудицию, высокое чувство ответственности, как технически грамотный руководитель снискали заслуженный авторитет и уважение энергетиков Республики.
Ваш многолетний труд неоднократно отмечался благодарностями руководства АО «НЭС Узбекистана».
Дорогой Равшанбек Арифович желаем Вам, крепкого здоровья, счастья и дальнейших успехов в созидательном труде на благо развития энергетики Узбекистана.