Quyosh paneli orqali ishlab chiqarilgan elektr energiyasi 1000 so‘mdan sotib olinadi
✳️ Quyosh paneli o‘rnatgan aholi tomonidan o‘z ehtiyojidan ortiqcha ishlab chiqarilgan elektrning har bir kilovatti uchun 1000 so‘mdan subsidiya beriladi, ya’ni davlat elektrni aholidan 1000 so‘mdan sotib oladi.
Mazkur subsidiyani olish uchun “Soliq” mobil ilovasi orqali ro‘yxatdan o‘tish lozim.
Tadbirkorlar tomonidan quyosh, shamol va biogaz elektr stansiyalarida ishlab chiqarilgan har bir kilovatt elektr 720 so‘mdan sotib olinadi. Bunga oid shartnomani tuzish uchun “Hududiy elektr tarmoqlari” AJning tuman (shahar) filiallariga murojaat qilish lozim.
Subsidiyani “Soliq” mobil ilovasining “Keshbek va imtiyozlar” xizmatining  “Quyoshli xonadon” bo‘limidagi “Kartaga pul o‘tkazish” oynasi orqali bank kartasiga o‘tkazib olish mumkin.

✳️ На каждый киловатт электроэнергии, произведенной сверх собственных потребностей жителями, установившими солнечные панели, выделяется субсидия в размере 1 000 сумов. Соответсвенно, государство закупает электроэнергию у населения по 1 000 сумов.
Для получения данной субсидии необходимо зарегистрироваться через мобильное приложение «Soliq».
Каждый киловатт электроэнергии, вырабатываемой субъектами предпринимательства на солнечных, ветровых и биогазовых электростанциях, приобретается по цене 720 сумов. Для заключения договора необходимо обратиться в районные (городские) филиалы АО «Региональные электрические сети».
Субсидию можно перевести на банковскую карту в мобильном приложении «Soliq» через услугу «Кешбэк и льготы», раздел «Солнечный дом» в окне «Перевод на карту».