Қардош мамлакатларимиз ўртасидаги ҳамкорлик барча соҳалар қатори медиа йўналишида ҳам жадал ва тизимли тус олгани барчамизни хурсанд қилади. Бу жараёнда бугунги кунда давлат ва жамиятнинг барқарор ҳаётига жиддий таҳдид солаётган дезинформацияга қарши биргаликда курашиш алоҳида аҳамиятга эга.
Бу борада Туркий давлатлар ташкилоти доирасида ҳамкорликнинг ягона платформасини яратиш бўйича биргаликдаги ишларни давом эттиришга тайёрмиз.
Форум ишига муваффақиятлар, унинг доирасидаги муҳокамалар ва тажриба алмашинуви эса самарали, қардош халқларимиз манфаатларига хизмат қиладиган янги ташаббуслар учун пойдевор бўлишини тилайман.

Нас радует, что сотрудничество между нашими братскими странами наряду со всеми сферами приобрело динамичный и системный характер и в направлении медиа. В этом процессе особое значение имеет совместная борьба с дезинформацией, которая сегодня представляет серьезную угрозу стабильной жизни государства и общества.
Мы готовы продолжить совместную работу по созданию единой платформы сотрудничества в рамках Организации тюркских государств.
Желаю успехов в работе форума, надеюсь, что дискуссии и обмен опытом в его рамках будут плодотворными и станут основой для новых инициатив, служащих интересам наших братских народов.