Ходимларимиз Швейцарияда рақамли подстанциялар йўналишида малака оширмоқдалар
Аввал хабар берганимиздек,  «Ўзбекистон МЭТ» АЖнинг 8 нафар мутахассис ходимлари Швейцариянинг Баден шаҳрида хизмат сафарида бўлиб, малака ошириш машғулотларида иштирок этишмоқда.
⚡️Бугун «Ўзбекистон МЭТ» АЖ мутахассислари ҳамда Hitachi Energy Switzerland компаниясининг рақамли подстанциялар, SCADA/EMS ва киберхавфсизликни таъминлаш бўйича масъул бўлимлар мутахассис ва раҳбарлари билан учрашув бўлиб ўтди.
Мазкур учрашувда Hitachi Energy Switzerland компаниясининг асосий фаолияти, ишлаб чиқариш салоҳияти, амалга оширилган лойиҳалар ҳамда мижозлар учун таклиф этиладиган хизматларнинг кенг кўлами тўғрисида батафсил маълумотлар берилди.
Учрашув давомида, «Ўзбекистон МЭТ» АЖ ходимлари Hitachi Energy Switzerland компаниясига миннатдорлик билдириб, рамзий совғалар тақдим этишди.

Как мы сообщали ранее, 8 специалистов АО «НЭС Узбекистана» находятся в командировке и проходят обучение в Бадене (Швейцария).
⚡️ Сегодня состоялась встреча между специалистами АО «НЭС Узбекистана» и специалистами и руководителями отделов SCADA/EMS и кибербезопасности "Hitachi Energy Switzerland", отвечающих за цифровые подстанции.
На этой встрече была представлена подробная информация об основных направлениях деятельности "Hitachi Energy Switzerland", производственных мощностях, реализованных проектах и широком спектре услуг, предлагаемых клиентам.
В ходе встречи сотрудники АО «НЭС Узбекистана» выразили благодарность компании "Hitachi Energy Switzerland" и вручили символические подарки.