“Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ томонидан 2022 йилда давлат ташқи қарзи ҳисобига амалга оширилаётган инвестиция лойиҳалари доирасида ўзлаштирилган маблағлар тўғрисида маълумотнома
• 02.06.2022
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон Республикасининг 2022–2026 йилларга мўлжалланган инвестиция дастурини тасдиқлаш ҳамда инвестиция лойиҳаларини бошқаришнинг янги ёндашув ва механизмларини жорий этиш тўғрисида” 2021 йил 30 декабрдаги ПҚ-72-сонли қарорига асосан 2022 йил давомида “Ўзбекистон МЭТ” АЖ томонидан Давлат кафолати остидаги ташқи қарзи маблағлари иштирокида умумий лойиҳа қиймати 1 128,34 млн. долл. бўлган 8 та йирик инвестиция лойиҳалар амалга оширилмоқда.
Юқорида келтирилган қарорга асосан “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ томонидан 2022 йил январь-май ойлари давомида давлат ташқи қарзи маблағлари ҳисобидан 5,7 млн. АҚШ доллари ҳисобида ўзлаштириш режалаштирилган бўлиб, амалда 5,7 млн. долл. (100,0 % га бажарилди) маблағ ўзлаштирилди.

Справка о средствах, полученных АО "Национальные электрические сети Узбекистана" в рамках инвестиционных проектов, реализуемых за счет государственного внешнего долга в 2022 году
• 02.06.2022
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 30 декабря 2021 года ПП-72 "Об утверждении Инвестиционной программы Республики Узбекистан на 2022-2026 годы и внедрении новых подходов и механизмов по управлению инвестиционными проектами", АО "Национальные электрические сети Узбекистана" в 2022г. реализует 8 крупных инвестиционных проектов на общую сумму 1 128,34 млн. долл. с участием средств международных финансовых институтов.
За январь-май 2022 года за счёт иностранных инвестиций под гарантию Правительства освоено 5,7 млн. долл. (100,0 % к прогнозу)