TENDERDA QATNASHISH UCHUN TAKLIFNOMA (IFB)
"Elektr energetikasi sektorini transformatsiya qilish va barqaror elektr energiyasini uzatish loyihasi" O`z MET uzatish tizimida elektr energiyasining ommaviy harakatini monitoring qilish, nazorat qilish va nazorat qilishni modernizatsiya qilish uchun uskunalar va tizimlarni loyihalash, o'rnatish, ishga tushirish va sinovdan o'tkazish uchun.
SCADA/EMS/RTU va telekommunikatsiya tizimlarini modernizatsiyalash
Credit №: IDA 6943-UZ, Scale-up window 6944-UZ
IFB Name: SCADA/EMS/RTU and Telecommunications
IFB №: RFB/SCADA/2021
1. O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi elektr tarmoqlarini o‘zgartirish va barqaror elektr uzatish loyihasini amalga oshirish uchun Jahon bankidan kredit, shuningdek Yashil iqlim jamg‘armasidan grant mablag‘larini oldi. Ushbu kredit mablag'larining bir qismini RFB / SCADA / 2021 shartnoma(lar) bo'yicha to'lovlar uchun ishlatiladi.
2. “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ (O‘zMET) loyiha bo‘yicha ijrochi agentlik vazifasini bajaruvchi sifatida ishtirok etadi ayni damda uskunalar va tizimlarni, jumladan, SCADA , EMS , RTU va Telekom tarmoqlarni loyihalash, o‘rnatish, ishga tushirish va sinovdan o‘tkazish O`zMET uzatish tizimida elektr energiyasining ommaviy harakatini monitoring qilish, nazorat qilish va nazorat qilishni modernizatsiya qilish bo‘yicha vakolatli ishtirokchilardan muxrlangan takliflarni qabul qilmoqda.
Lot 1: SCADA, energiyani boshqarish tizimi, masofaviy terminal bloklari va telekommunikatsiya tizimlari;
Lot 2:  Optik tolali kabellar.
Tender ishtirokchilari o`z xohishlariga binoan bir yoki ikki shartnoma bo'yicha taklif kiritishlari mumkin. Har bir lot alohida baholanadi va shartnomalar har bir lot bo‘yicha eng past narx taklifini taklif qilgan va taqdim etilgan lotlar soni bo‘yicha jami muvofiqlik mezonlariga javob beradigan ishtirokchiga beriladi. Shartnomalarga muvofiq, Qarz oluvchi Jahon bankining investitsiya loyihalarini moliyalashtirish bo‘yicha yo‘riqnomasida belgilangan to‘g‘ridan-to‘g‘ri to‘lov usulidan foydalangan holda to‘lovlarni amalga oshiradi, akkreditivlar orqali tuzilgan to‘lovlar bundan mustasno.
4. Tendеr Jahon bankining IPF qarz oluvchilari uchun xarid qilish qoidalari, investitsiya loyihalari, tovarlar, ishlar, konsalting va konsalting xizmatlarini moliyalashtirish doirasidagi xaridlari, toʻrtinchi nashr, 2020-yil noyabrda koʻrsatilgan Xalqaro tanlov savdolari (RFB) tartib-qoidalariga amal qilgan holda oʻtkaziladi. Ushbu qoidalarda belgilanganidek, quyidagi minimal muvofiqlik mezonlariga va Tender taklifi spetsifikatsiyasining (BDS) 6.1(a) bandida ko‘rsatilgan boshqa muvofiqlik mezonlariga javob beradigan barcha talabgorlar uchun ochiqdir.
Savdo ishtirokchisi, agar u bitta yuridik shaxs bo'lsa, oxirgi uch moliyaviy yil davomida tugallanmagan yoki tugallangan shartnomalar bo'yicha olingan tasdiqlangan to'lovlarning umumiy miqdori sifatida hisoblangan quyidagi minimal o'rtacha yillik aylanmani ko'rsatishi kerak:
1-lot: 9,0 million AQSh dollari
2-lot: 16,0 million AQSh dollari
1 va 2-lotlar: 25,0 million AQSh dollari,
Yoki u qo'shma korxona bo'lsa, bir tomon yuqorida ko'rsatilgan summalarning 40% kam bo`lmagan, har bir sherik 25% va birgalikda 100% o`rtacha yillik aylanmani taqdim qilishi kerak.
Tendеr ishtirokchisi, agar u bitta yuridik shaxs bo'lsa quyidagi pul oqimi talablariga javob berish uchun likvid aktivlar, yuklanmagan real aktivlar, kredit liniyalari va boshqa mablag'lar, shartnoma bo'yicha dastlabki to'lovlardan tashqari moliyaviy resurslari mavjudligini ko'rsatishi kerak:
1-lot: 1,0 million AQSh dollari
2-lot: 1,6 million AQSh dollari
1 va 2-lotlar: 2,6 million AQSh dollari
Yoki, agar u qo'shma korxona bo'lsa, bir tomon yuqorida ko'rsatilgan summalarning 40% dan kam bo`lmagan, har bir sherik 25% va birgalikda 100% qiymatida foydalanish imkoniyatini ko'rsatishi kerak.
Pudratchi, boshqaruvchi pudratchi yoki subpudratchi sifatida ishtirok etish uchun oxirgi o'n yil ichida 2012-yil 1-yanvardan boshlab kamida bitta shartnomada quyidagi summadan kam bo`lmagan:
1-lot: 30,0 million AQSh dollar
2-lot: 60,0 million AQSh dollar
va bu shartnoma muvaffaqiyatli va sezilarli darajada yakunlangan bo`lishi kerak va taklif qilingan axborot xizmatlariga o'xshash bo`lishi kerak. VII(Texnik talablar) bo'limda tavsiflanganidek, murakkablik, uskuna va tizimning ishlash talablari, qurilish usullari, texnologiyalari o`xshash bo`lishi kerak.
5. Tenderda qatnashishni istagan ishtirokchilar qoʻshimcha maʼlumotlarni “Oʻzbekiston milliy elektr tarmoqlarini” AJdan olishlari va quyidagi manzil boʻyicha tender hujjatlari bilan tanishishlari mumkin. 9:00  dan 18:00 gacha . Potensial ishtirokchilar ishtirok etishi mumkin bo'lgan dastlabki yig'ilish 2022- yil 11-oktabr kuni bo'lib o'tadi.
6.  Ingliz va rus tillaridagi tender hujjatlarining to‘liq to‘plamini olish uchun ishtirokchilar tomonidan quyidagi manzilga yozma ariza taqdim etiladi va 500 AQSH dollari (besh yuz AQSH dollari) yoki uning O'zbek so'mi (so'm) ekvivalentida to‘lov amalga oshirilishi kerak. To‘lov “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ ning hisob-kitob hisobvarag‘iga to‘g‘ridan-to‘g‘ri pul mablag‘larini o‘tkazish yo`li bilan amalga oshiriladi. To'lov rekvizitlari quyidagicha:
"O'zbekiston milliy elektr tarmoqlari" AJ
Bankdagi hisob raqami: 20210840905062611001 (USD)
Bank nomi: «O‘zsanoatqurilishbank»  hududiy filiali
Manzil: O'zbekiston Respublikasi, 100000, Toshkent sh,  Osiyo, ko`chasi 42
Bank kodi: 00440
SWIFT: UJSIUZ22
Qaytarilmaydigan to'lov qabul qilingandan so'ng, hujjatlar darhol kuryer orqali yuboriladi, ammo ish beruvchi hujjatni yo'qolishi yoki kechikishi uchun javobgar bo'lmaydi.
7. Murojaatlar quyidagi manzilga 2022-yil 15-noyabr Toshkent mahalliy vaqti bilan 11:00 dan kechiktirilmagan holda topshirilishi kerak. Elektron savdoga yo`l qo`yilmaydi. Kelib tushgan takliflar 2022-yil 15-noyabr Toshkent mahalliy vaqti bilan 11:00 da ochiladi ushbu jarayonda ishtirok etishni xohlovchi ishtirokchilarning vakillari quyidagi manzilga kelishlari kerak bo`ladi.
8. Takliflar qimmatlik qog`ozlar bilan ta`minlanishi kerak. Taklif kafolatlanishini talab qilinadigan summa miqdori AQSH dollarida yoki erkin konvertatsiya qilinadigan valyutada bo`lishi kerak, ekvivalent miqdori:
1-lot: 600 000 AQSh dollari
2-lot:1 200 000 AQSh dollari
1 va 2-lotlar: 1 800 000 AQSh dollari
9. Potentsial ishtirokchilarning diqqatiga, qarz oluvchiga tender hujjatlariga kiritilgan Benefisiar egalik to'g'risidagi ma'lumotlarni oshkor qilish shaklini qo'llanilinadi. Shartnoma berilish to'g'risidagi bildirishnomaning bir qismi sifatida g'olib ishtirokchining benefisiar egalik huquqini oshkor etishni talab qiluvchi Xarid qilish qoidalariga qaratilgan.

Приглашение к участию в торгах (IFB)
Для проектирования, монтажа, ввода в эксплуатацию и испытаний оборудования и систем для модернизации мониторинга, управления и контроля объемного движения электрической энергии в системе передачи NEGU.
Модернизация SCADA/EMS/RTU и телекоммуникационных систем
Credit №: IDA 6943-UZ, Scale-up window 6944-UZ
IFB Name: SCADA/EMS/RTU and Telecommunications
IFB №: RFB/SCADA/2021
1. Министерство финансов Республики Узбекистан получило кредиты от Всемирного банка, а также кредит и грант от Зеленого климатического фонда для покрытия расходов на Проект трансформации и устойчивой передачи электроэнергетического сектора и намерено использовать часть поступлений от этого кредита для платежей по соглашению (соглашениям), вытекающим из этого IFB: RFB/SCADA/2021.
2. АО «Национальная электрическая сеть Узбекистана» (NEGU) выступает в качестве исполнительного органа проекта и в настоящее время приглашает запечатанные заявки от правомочных участников торгов на проектирование, монтаж, ввод в эксплуатацию и тестирование оборудования и систем, включая SCADA, EMS, RTU и Телекоммуникации для модернизации мониторинга, управления и контроля объемного движения электрической энергии в системе передачи NEGU.
Лот 1: SCADA, система энергетического менеджмента, удаленные терминальные блоки и телекоммуникационные системы;
Лот 2: Оптоволоконные кабели.
Участники торгов могут участвовать в торгах по одному или обоим контрактам по своему усмотрению. Каждый лот оценивается отдельно, и контракты присуждаются участнику торгов, предлагающему самую низкую оценку по каждому лоту и отвечающему совокупным квалификационным критериям для количества заявленных лотов. По договорам Заемщик обрабатывает платежи с использованием метода выплаты прямых платежей, как это определено в Руководстве Всемирного банка по финансированию инвестиционных проектов, за исключением тех платежей, которые предусмотрены договором через аккредитив.
4. Торги будут проводиться посредством международных конкурсных закупок с использованием запроса заявок (RFB), как указано в «Положении о закупках для заемщиков IPF» Всемирного банка, Закупки в области финансирования инвестиционных проектов, товаров, работ, неконсультативных и консультационных услуг, четвертое издание, ноябрь 2020 года, и открыты для всех участников торгов, имеющих право на участие в соответствии с настоящим Положением, которые соответствуют следующим минимальным квалификационным критериям и другим квалификационным критериям, указанным в Пункт 6.1(a) Тендерного паспорта (BDS):
- Участник торгов, если он является одним субъектом, должен продемонстрировать минимальный среднегодовой оборот, составляющий следующие суммы, рассчитанный как общая сумма сертифицированных платежей, полученных по контрактам, находящимся в процессе исполнения или завершенным, в течение последних трех финансовых лет:
Лот 1: 9,0 млн долларов США
Лот 2: USD 16.0 млн долларов США
Лоты 1 и 2: 25,0 млн долларов США,
Или, если совместное предприятие, одна сторона должна продемонстрировать минимальный среднегодовой оборот не менее 40% от вышеуказанных сумм, каждый партнер 25% и комбинированный 100%.
- Участник торгов, если он является единым субъектом, должен продемонстрировать доступ к финансовым ресурсам, таким как ликвидные активы, необремененные реальные активы, кредитные линии и другие финансовые средства, помимо любых договорных авансовых платежей, или их наличие, для удовлетворения следующих требований в отношении денежных потоков:
Лот 1: 1,0 млн долларов США
Лот 2: 1,6 млн долларов США
Лоты 1 и 2: 2,6 млн долларов США.
Или, если совместное предприятие, одна сторона должна продемонстрировать доступ не менее чем к 40% от вышеуказанных сумм, каждый партнер 25% и комбинированный 100%.
- Участие в качестве подрядчика, подрядчика по управлению или субподрядчика, по крайней мере, в одном контракте в течение последних лет, начиная с 1 января 2012 года, со стоимостью не менее:
Лот 1: 30,0 млн долларов США
Лот 2: 60,0 млн долларов США
которые были успешно и в значительной степени завершены и которые аналогичны предлагаемым информационным службам. Сходство должно основываться на сложности, требованиях к производительности оборудования и систем, методах строительства, технологиях или других характеристиках, описанных в разделе VII (Технические требования).
5. Заинтересованные участники торгов могут получить дополнительную информацию от АО «Национальные электрические сети Узбекистана» и ознакомиться с конкурсной документацией по указанному ниже адресу с 9:00 до 18:00. Предтендерная встреча, в которой могут принять участие потенциальные участники торгов, состоится 11октября 2022 года.
6. Полный комплект тендерной документации на английском языке может быть приобретен заинтересованными участниками торгов при подаче письменного заявления по указанному ниже адресу и при уплате невозмещаемого сбора в размере 500 долларов США (пятьсот долларов США) или эквивалента в узбекском суме (сумов). Способом оплаты станет прямой перевод денежных средств на расчетный счет АО «Национальные электрические сети Узбекистана». Реквизиты оплаты:
Банковский счет: 20210840905062611001 (USD)
Наименование Банка: Региональный филиал «Узпромстройбанк»
Адрес: Республика Узбекистан, 100000, г. Ташкент ул. Осиё 42
Код банка: 00440
SWIFT: UJSIUZ22
После получения невозвратной платы документы будут оперативно отправлены курьером, но Работодатель не может принять на себя ответственность за потерю или несвоевременную доставку. 12,13
7. Предложения должны быть доставлены по указанному ниже адресу не позднее 11:00 по местному времени Ташкента 15 ноября 2022 года. Электронные торги не допускаются. Просроченные заявки будут отклонены. Вскрытие конвертов состоится в присутствии представителей Участников, которые решат принять участие по указанному ниже адресу в 11:00 по ташкентскому времени 15 ноября 2022 года.
8. Все конкурсные предложения должны сопровождаться Банковской гарантией в размере:
Лот 1: 600 000 долларов США
Лот 2: 1 200 000 долларов США
Лоты 1 и 2: 1 800 000 долларов США
9. Внимание потенциальных Участников торгов обращается на Положения о закупках, требующие от Заемщика раскрывать информацию о бенефициарном владении выигравшего участника торгов в рамках Уведомления о заключении контракта с использованием Формы раскрытия информации о бенефициарном владении, включенной в тендерную документацию.