2024 йил давомида “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ томонидан Давлат кафолати остидаги ташқи қарзи маблағлари иштирокида умумий лойиҳа қиймати 713,30 млн доллар бўлган 9 та йирик инвестиция лойиҳаси амалга оширилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Ўзбекистон Республикасининг 2024 йил I чорагига мўлжалланган инвестиция дастурини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида” 2024 йил 14 февралдаги 92-сонли қарорига асосан “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ томонидан 2024 йил январь-февральойлари давомида давлат кафолати остидаги ташқи қарзи маблағлари ҳисобидан 6,20 млн доллар ўзлаштириш режалаштирилган бўлиб, амалда 7,15млн доллар(режага нисбатан 115,34 фоиз) маблағ ўзлаштирилди.

АО “Национальные электрические сети Узбекистана” в 2024 году реализует 9 крупных инвестиционных проектов на общую сумму 713,30 млн. долл. с участием средств международных финансовых институтов.
В соответствии с постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 14 февраля 2024 года № 92 “О мерах по реализации инвестиционной программы Республики Узбекистан на I квартал 2024 года”, АО “Национальные электрические сети Узбекистана” за январь-февраль 2024 год за счёт иностранных инвестиций под гарантию Правительства всего освоено 7,15млн. долл.(прогноз 6,20 млн. долл. или 115,34 % к прогнозу)