ИНВЕСТИЦИОН ЛОЙИҲА ДОИРАСИДА ЎТКАЗИЛГАН ТЕНДЕРОЛДИ УЧРАШУВИДА 100 ДАН ОРТИҚ КОМПАНИЯ ҚАТНАШДИ
Жорий йил 9 ва 11 март кунлари «500/220 кВли «Мурунтов» подстанциясини қуриш ва иккита 3х167 МВАлик автотрансформаторларини ўрнатиш» ҳамда «Навоий иссиқлик электр станциясидан 220 кВли «Бесопан» ўчириб-ёқиш пунктигача 177 км узунликдаги 220 кВли электр узатиш тармоғини 500 кВли габаритда қуриш» инвестиция лойиҳалари доирасида эълон қилинган тендер савдолари бўйича тендер иштирокчиларнинг саволларига тушунтиришлар бериш учун “GOPA — International Energy Consultants GmbH” конcультант компанияси ва “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” акциядорлик жамияти Инвестициаларни жалб қилиш ва инвестицион лойиҳаларни амалга ошириш  бошқармаси мутахассислари томонидан видеоконференцалоқа шаклида тендеролди мулоқоти ташкил этилди.
Ушбу онлайн мулоқот учрашувларида ўз саволларига жавоблар, тушунтириш ва изоҳлар олиш учун турли давлатлардан 100 дан ортиқ иштирокчилар қатнашди. Онлайн тарзда ўтказилган тендеролди  муҳокамалар мулоқотида Европа тикланиш ва тараққиёт банки вакиллари кузатувчи сифатида қатнашди.

БОЛЕЕ 100 УЧАСТНИКОВ ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ В ПРЕДТЕНДЕРНОЙ ВСТРЕЧЕ В РАМКАХ ИНВЕСТИЦИОННОГО ПРОЕКТА
В рамках реализации инвестиционного проекта «Строительство линии 220 кВ в габарите 500 кВ протяженностью 177 км от «Навоийской ТЭС» до переключательного пункта 220 кВ «Бесопан» и «Строительство подстанции «Мурунтау» 500/220 кВ с двумя атотрансформаторами по 3х167 МВА»»  от 9 и 11 марта текущего года  были  проведены предтендерные совещания в формате видеоконференции  с участием специалистов АО “Национальные электрические сети Узбекистана” и консалтинговой фирмы GOPA — International Energy Consultants GmbH.
В ходе встречи  приняло участие более 100 потенциальных участников из различных стран с целью получения разъяснений по объявленному тендеру  в рамках вышеуказанного проекта. В качестве наблюдателей выступили представители Европейского Банка развития и реконструкции.