ОАВ: “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ ва “Oʻzelektroapparat-Electroshield” АЖ ўртасида бирламчи электр қурилмалар етказиб бериш бўйича шартнома имзоланди
• 07.05.2023
“Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ ва “Oʻzelektroapparat-Electroshield” АЖ ўртасида “Жаҳон банки иштирокида магистрал электр тармоқлари подстанцияларини модернизация ва реконструкция қилиш” инвестиция лойиҳаси доирасида бирламчи электр қурилмалар етказиб бериш бўйича қиймати 9,5 млн АҚШ доллар бўлган шартнома имзоланди.
Шартномада республика бўйлаб 18 та магистрал тармоқ подстанцияларига бирламчи электр қурилмалар, шунингдек, элегазли ўчиргичлар, ажраткичлар, аккумулятор батареялари, кучланиш ва ток трансформаторларни етказиб бериш кўзда тутилган.

СМИ: Подписан контракт на поставку первичного электрооборудования между АО «Национальные электрические сети Узбекистана» и АО «Узэлектроаппарат-Электрощит»
• 07.05.2023
Между АО «Национальные электрические сети Узбекистана» и АО «Узэлектроаппарат-Электрощит» подписан контракт на поставку основного электрооборудования на сумму 9,5 млн долларов США в рамках инвестиционного проекта «Модернизация и реконструкция подстанций магистральных электросетей с участием Всемирного банка».
Контрактом предусматривается поставка первичного электротехнического оборудования, в том числе поставка элегазовых выключателей, разъединителей, аккумуляторных батарей, трансформаторов напряжения и тока для 18 подстанций магистралных сетей по республике.