Президент Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликларига табриклар йўллади
Президент Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Вице-президенти лавозимига тайинланган Шайх Мансур бин Зоид Ол Наҳаён ҳамда Абу-Даби амирлиги Валиаҳди этиб тайинланган Шайх Ҳолид бин Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаёнга табриклар йўллади.
Давлатимиз раҳбари уларни ушбу янги тайинловлар билан самимий қутлаб, энг эзгу тилакларини билдирди. Биродар Амирликлар халқига тинчлик-осойишталик, давомий равнақ ва тараққиёт тилади.
Мактубларда биргаликдаги интилишлар ва қатъий саъй-ҳаракатлар туфайли охирги йилларда Ўзбекистон ва БАА ўртасида қарор топган кенг қамровли алоқалар ўзаро ишонч, юксак ҳурмат ва бир-бирини қўллаб-қувватлаш тамойиллари асосида янги босқичга кўтарилишига ишонч билдирилган.

Президент Шавкат Мирзиёев направил поздравления шейхам государства Объединенные Арабские Эмираты
Президент Шавкат Мирзиёев направил поздравления шейху Мансуру бин Заиду Аль Нахаяну, назначенному на должность Вице-президента Объединенных Арабских Эмиратов, и шейху Халиду бин Мухаммаду бин Заиду Аль Нахаяну, назначенному Наследным принцем эмирата Абу-Даби.
Глава нашего государства тепло поздравил их с новыми назначениями и выразил наилучшие пожелания. Пожелал мира и спокойствия, постоянного процветания и прогресса братскому народу Эмиратов.
В письмах выражается уверенность, что сложившиеся в последние годы благодаря совместным устремлениям и решительным усилиям отношения многопланового сотрудничества между Узбекистаном и ОАЭ поднимутся на новый уровень на основе принципов высокого уважения, взаимного доверия и поддержки.