12 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг концептуал мақоласи эълон қилинди
• 11.09.2022
Эртага, 12 сентябрь куни мамлакатимиз ва қатор етакчи хорижий давлатларнинг нуфузли газеталарида ва интернет-нашрларида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Самарқанд саммитига бағишланган дастурий аҳамиятга эга, концептуал мақоласи чоп этилади.
Бу олий даражадаги учрашувдан нималар кутиляпти? Саммит Ўзбекистон, минтақа ва умуман замонавий дунё учун қанчалик муҳим? Янги даврда Ўзбекистон нега минтақавий ва глобал миқёсда кенг ҳамкорлик ва мулоқотни илгари сурмоқда? Ўзбекистоннинг ШҲТга раислиги ташкилот фаолиятида қандай акс этди?

12 сентября выходит имеющая программное значение концептуальная статья Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева
• 11.09.2022
Завтра, 12 сентября, в авторитетных газетах и интернет-изданиях нашей страны и ряда ведущих зарубежных государств выходит имеющая программное значение концептуальная статья Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, посвященная Самаркандскому саммиту ШОС.
Что ожидается от этой встречи высшего уровня? Насколько важен саммит для Узбекистана, региона и современного мира в целом? Почему Узбекистан продвигает широкое сотрудничество и диалог на региональном и глобальном уровне в новую эпоху? Какой эффект оказало председательство Узбекистана в ШОС на деятельность организации?