Joriy yilning 9 va 11-mart kunlari "500/220 kVli "Muruntov" podstansiyasini qurish va ikkita 3x167 Mvalik avtotransformatorlarini o'rnatish" hamda "Navoiy issiqlik elektr stansiyasidan 220 kVli "Besopan" o'chirib-yoqish punktigacha 177 km uzunlikdagi 220 kVli elektr uzatish tarmog'ini 500 kVli gabaritda qurish" investitsiya loyihalari doirasida onlayn muloqot tashkil etilgan edi.
Tenderoldi muhokamalari GOPA — International Energy Consultants GmbH konsalting kompaniyasi hamda "O'zbekiston milliy elektr tarmoqlari" aksiyadorlik jamiyati mutaxassislari ishtirokida o'tkazildi.
Turli mamlakatlardan ishtirok etgan qiziquvchilar e'lon qilingan tenderlar bo'yicha kerakli ma'lumot va izohlarni olishdi. Yevropa taraqqiyot va tiklanish bankining vakillari onlayn muloqotda kuzatuvchi maqomida ishtirok etdi.

Участие в тендере заинтересовало более 100 компаний
Более 100 потенциальных компаний приняли участие в предтендерных встречах по двум проектам в сфере электроэнергетики.
Встречи организованы 9 и 11 марта 2021 года в формате видеоконференции в рамках инвестиционных проектов «Строительство линии 220 кВ в габарите 500 кВ протяженностью 177 км от «Навоийской ТЭС» до переключательного пункта 220 кВ «Бесопан» и «Строительство подстанции «Мурунтау» 500/220 кВ с двумя атотрансформаторами по 3х167 МВА».
Предтендерные совещания проведены с участием специалистов АО «Национальные электрические сети Узбекистана» и консалтинговой фирмы GOPA — International Energy Consultants GmbH.
Участники из различных стран получили необходимые разъяснения по объявленным тендерам. В качестве наблюдателей приняли участие и выступили представители Европейского Банка развития и реконструкции.