⇒  2025 йил 1 сентябрь ҳолатига жами 31 та бўш иш ўринлари мавжуд:
4. Реле ҳимояси ва автоматика бўлими шўба бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали муҳандиси – 2 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
5. Ишларни юритиш ва хўжалик бошқармаси офис менеджери – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали техник - 1 nafar - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
6. “Осиё тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гурухи харидлар бўйича 1-тоифали мутахассис – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
7. “Европа тикланиш ва тараққиёт” банки лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи раҳбари – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
8. “Жаҳон банки” лойиҳаларини амалга ошириш гурухи лойиҳа менеджери – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
ERP етакчи дастурчи муҳандиси - 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
11. Электр тармоқларини эксплуатация, уланиш ва қабул қилиш бошқармаси электр тармоқларига уланиш шўбаси бош мутахассиси – 3 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
12. Электр тармоқларини инновацион ривожлантириш бошқармаси  электр станцияларини тизимга улаш шўбаси бош мутахассиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
13. Йиғма ахборот-таҳлил бошқармаси бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
14. Иқтисодиёт ва режалаштириш бошқармаси етакчи иқтисодчиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;

2. Отдел информации и кибербезопасности
5. Офис-менеджер управления делопроизводства и хозяйственной части – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
6. Группа реализации проектов” Азиатского банка развития " специалист по закупкам 1-й категории – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
7. Руководитель отдела по реализации проектов «Европейского банка реконструкции и развития» – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
8. Менеджер проекта Группы реализации проектов Всемирного банка – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
главный специалист отдела подключения к электрическим сетям – 3 вакансии - высшее образование и опыт работы;
12. Управление инновационного развития электрических сетей
13. Начальник сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
14. Ведущий экономист управления экономики и планирования – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы.
15. Инженер 2-й категории службы стабильности и техники безопасности – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;