⇒  2025 йил 1 август ҳолатига жами 34 та бўш иш ўринлари мавжуд:
5. Реле ҳимояси ва автоматика бўлими шўба бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали муҳандиси – 2 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали техник - 1 nafar - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
7. “Осиё тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гурухи харидлар бўйича 1-тоифали мутахассис – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
ERP етакчи дастурчи муҳандиси - 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
12. Капитал қурилиш бошқармаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
13. Электр тармоқларини эксплуатация, уланиш ва қабул қилиш бошқармаси электр тармоқларига уланиш шўбаси бош мутахассиси – 3 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
14. Электр тармоқларини инновацион ривожлантириш бошқармаси  электр станцияларини тизимга улаш шўбаси бош мутахассиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
15. Йиғма ахборот-таҳлил бошқармаси бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
16. Иқтисодиёт ва режалаштириш бошқармаси етакчи иқтисодчиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
17. Мустаҳкамлик ва хавфсизлик техникаси хизмати 2-тоифали муҳандиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
18. Бухгалтерия ҳисоби ва ҳисоботлари бошқармаси бухгалтери – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга.

⇒ На 1 августа 2025 года имеется 34 вакансии:
7. Группа реализации проектов” Азиатского банка развития " специалист по закупкам 1-й категории – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
9. Менеджер проекта Группы реализации проектов Всемирного банка – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
13.  Управление эксплуатации подключения и приема электрических сетей
главный специалист отдела подключения к электрическим сетям – 3 вакансии - высшее образование и опыт работы;
14. Управление инновационного развития электрических сетей
15. Начальник сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
16. Ведущий экономист управления экономики и планирования – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы.
17. Инженер 2-й категории службы стабильности и техники безопасности – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы;
18. Бухгалтер управления бухгалтерского учета и отчетности – 1 вакансия - высшее образование и опыт работы.