❗️«Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» акциядорлик жамияти  қуйидаги мутахассисларни ишга таклиф этади:
⇒  2025 йил 1 январь ҳолатига жами 27 та бўш иш ўринлари мавжуд:
27 та бўш иш ўрни мавжуд:
3. Юридик бошқарма бош юрисконсульти – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга; 1- тоифали юрисконсульти – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
4. Мувофиқлик тизими (комплаенс) хизмати бош мутахассиси - 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
5. Ахборот ва киберхавфсизлик бўлими бошлиғи – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
6. Ижро интизоми назорати бўлими 2-тоифали мутахассиси – 1 нафар - олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
8. Рақамлаштириш бошқармаси бошлиғи – 1 нафар;
9. Саноатда кооперация алоқаларини кенгайтириш ва маҳаллийлаштириш бўлими бош мутахассис – 1 нафар;
10. Капитал қурилиш бошқармаси бошлиғи ўринбосари – 1 нафар, бош мутахассиси - 1 нафар;
11. Бухгалтерия ҳисоби ва ҳисоботлари бошқармаси 1-тоифали бухгалтер – 1 нафар;
12. Инвестицион лойиҳаларини амалга ошириш бўлими мутахассиси – 1 нафар;
13. “Европа тикланиш ва тараққиёт банки” лойиҳасини амалга ошириш гуруҳи раҳбари - 1 нафар, молиячи - 1 нафар;
14. “Осиё тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гурухи техника хавфсизлиги ва меҳнат муҳофазаси бўйича мутахассис  - 1 нафар;
15. Электр тармоқларини инновацион ривожлантириш бошқармаси электр станцияларини тизимга улаш шўбаси бош мутахассиси – 1 нафар;
16. Ситуацион таҳлил бошқармаси бош мутахассис -  2 нафар;
17. Реле ҳимояси ва автоматика хизмати шўба бошлиғи –2 нафар,  лаборатория бошлиғи - 1 нафар, етакчи муҳандиси - 1 нафар;
18. Электр энергиясини технологик сарфларини ҳамда энергия оқимларини таҳлил қилиш бўлими муҳандиси - 2 нафар.

5. Начальник отдела информационной и кибербезопасности – 1 человек, ведущий специалист – 1 человек;
9. Главный специалист отдела расширения и локализации кооперационных связей в промышленности – 1 человек;
10. Заместитель начальника управления капитального строительства – 1 человек, главный специалист – 1 человек;
11. Бухгалтер 1 категории отдела учета и отчетности – 1 человек;
12. Специалист отдела реализации инвестиционных проектов – 1 человек;
13. Руководитель группы реализации проекта «Европейский банк реконструкции и развития» – 1 человек, финансист – 1 человек;
14. Специалист группы реализации проекта «Азиатский Банк Развития» по технической безопасности и охране труда – 1 человек;
15. Главный специалист отделения присоединения электростанций к системе Департамента инновационного развития электрических сетей – 1 человек;
16. Главный специалист отдела ситуационного анализа – 2 человека;
17. Начальник отдела службы релейной защиты и автоматики – 2 человека, заведующий лабораторией – 1 человек, ведущий инженер – 1 человек;
18. Инженер отдела анализа технологического потребления электроэнергии и энергопотоков – 2 человека.