2023 йилнинг 18 июль куни “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ Европа тикланиш ва тараққиёт банкининг (ЕТТБ) Ўзбекистондаги янги раҳбари, жаноб Алкис Дракинос ўрнига келган жаноб Анди Аранитасининг тайинлов муносабати билан Банкнинг Марказий Осиё бўйича бошқарувчи директори Жужанна Ҳаргитаи бошчилигидаги делегациясини қабул қилди.
Учрашувда “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ раҳбарияти жаноб Алкис Дракиносга ўз миннатдорчилигини билдириб, унинг ҳамкорликда амалга оширилган лойиҳаларга қўшган ҳиссаси таъкидлаб ўтилди.
Хусусан, учрашув доирасида акциядорлик жамияти раҳбарияти ва банк вакиллари икки томоннинг инвестиция фаолияти доирасидаги ҳамкорлиги истиқболларига оид бир қатор муҳим масалаларни, хусусан, “Йўл Харита” шартномаларини имзолаш масалаларини диққат билан кўриб чиқилди.

В акционерном обществе состоялась встреча с новым главой Европейского банка реконструкции и развития в Узбекистане
• 18.07.2023
18 июля 2023  года  АО “НЭС Узбекистана” приняло делегацию Европейского Банка реконструкции и развития (ЕБРР)  во главе с Управляющим директором по Центральной Азии госпожой Жужанны Харигитай по случаю представления  нового Главы ЕБРР в Узбекистане господина Анди Аранитаси, сменившего господина Алкиса Дракиноса.
В ходе встречи руководство АО “НЭС Узбекистана” выразило слова благодарности г-ну Алкису Дракиносу  и отметило бесценный вклад в развитие совместных  проектов. Также поприветствован новый Глава ЕБРР г-н Анди Аранитаси, который приступит к своим обязанностям 1 сентября 2023 года.
На встрече руководство акционерного общества и представители банка внимательно рассмотрели ряд важных вопросов, связанных с перспективами сотрудничества между обеими сторонами в рамках инвестиционной деятельности, в частности, вопросы подписания "Дорожный карты" между сторонами.
Обе стороны выразили готовность и надежду к дальнейшему плодотворному сотрудничеству в рамках совместных проектов в сфере энергетики.