“Energo-IT” филиали жамоаси ёдгорлик мажмуасига саёҳат тадбири ташкил этишди
⚡️ “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ таркибидаги “Energo-IT” филиали ходимлари 9 май — Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан 2023 йил 10 май куни “Ғалаба боғи”га саёҳат тадбири ташкил этишди.
Мазкур ёдгорлик мажмуаси мамлакатимиз Президенти Шавкат Мирзиёев ташаббуси билан фашизм устидан қозонилган Буюк ғалабанинг 75 йиллиги муносабати билан 2020 йил 9 май куни Тошкентнинг Олмазор туманида очилган.
Боғнинг экспозициясида фронт ҳаёти саҳналари, жонлантирилган ғарбий офитсерларнинг манекенлари, блиндажлар, окоплар, дала ошхоналари композициялари, шунингдек, темирйўл вокзали, эски кутубхоналар ва тиббий пунктлар акс эттирилган ноёб экспонатлар бор. Шу ернинг ўзида уруш йилларидаги ғарбий қуроллар кўргазмаси ҳам намойиш этилган. Ёдгорлик мажмуасида киши ўзини худди ўша даврдаги тушиб қолгандек ҳис қилар экан. Филиал ходимлари “Ғалаба боғи” саёҳатидан катта таассуротлар билан қайтишди.

Специалисты филиала «Energo-IT» организовали поездку к мемориальному комплексу «Парк Победы» в Ташкенте
⚡️ Сотрудники филиала «Energo-IT» АО «Национальные электрические сети Узбекистана» организовали поездку в «Парк Победы» 10 мая 2023 года в связи с 9 мая - Днем Памяти и Почестей в Узбекистане.
Этот мемориальный комплекс был открыт 9 мая 2020 года в Алмазарском районе Ташкента по случаю 75-летия Великой Победы над фашизмом, по инициативе Президента нашей страны Шавката Мирзиёева.
В экспозицию парка вошли уникальные экспонаты, изображающие сцены фронтовой жизни, манекены оживших западных офицеров на мотоциклах, композиции блиндажей, траншей, полевых кухонь, а также железнодорожный вокзал, старые библиотеки и медпункты и другие документы.
Здесь же была выставлена выставка оружия в годы войны. В мемориальном комплексе чувствуешь себя так, как будто попал в ту эпоху. Сотрудники филиала вернулись из поездки в «Парк Победы» с прекрасными впечатлениями.