Тожикистонда Марказий Осиё Мувофиқлаштирувчи электр энергетика кенгаши ўз ишини бошлади
Аввал хабар https://www.uzbekistonmet.uz/oz/lists/category/2 берганимиздек, шу кунларда Тожикистон Республикаси пойтахти Душанбе шаҳрида Мувофиқлаштирувчи комиссиянинг навбатдаги 41-йиғилиши ҳамда Марказий Осиё Мувофиқлаштирувчи электр энергетика кенгашининг 39-йиғилиши бўлиб ўтмоқда.
Бугун, 2023 йил 4 май куни Марказий Осиё Мувофиқлаштирувчи электр энергетика кенгашининг 39-йиғилиши ўз ишини бошлади. Тадбир Тожикистоннинг “Барки Точик” очиқ турдаги акциядорлик жамияти холдинг компанияси биносида бўлиб ўтмоқда.
Маълумот ўрнида: 2023 йилнинг октябрь ойидан Мувофиқлаштирувчи комиссия ва Марказий Осиё Мувофиқлаштирувчи электр энергетика кенгаши йиғилишларининг мезбонлик навбати — Ўзбекистонга, яъни “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” акциядорлик жамиятига этади.
Мувофиқлаштирувчи электр энергетика кенгаши йиғилишида “Ўзбекистон МЭТ” АЖ бошқаруви раиси Д.А.Исақулов, Акциядорлик жамияти бошқаруви раисининг ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси У.П.Урунов, Тизим хизматлари бош бошқармаси бошлиғи З.Д.Жўраев ҳамда Электр энергияси экспорти ва импорти бўлими бошлиғи Б.Т.Каримовлар иштирок этмоқда.

В Таджикистане начал работу Центральноазиатский координационный электроэнергетический совет
Как мы ранее сообщали https://www.uzbekistonmet.uz/ru/lists/view/3888, очередное 41-е заседание Координационной комиссии и 39-е заседание Центральноазиатского координационного электроэнергетического совета пройдут в Душанбе, столице Республики Таджикистан.
Сегодня, 4 мая 2023 года, начало работу 39-е заседание Центральноазиатского координационного электроэнергетического совета.
Мероприятие проходит в здании холдинговой компании открытого акционерного общества «Барки Точик» (Национальная энергетическая компания Таджикистана).
Для сведения: с октября 2023 года наступит очередь Узбекистана - Акционерного общества «Национальные электрические сети Узбекистана» принимать у себя заседания Координационной комиссии и Центральноазиатского координационного электроэнергетического совета.
В нынешнем заседании Координационного электроэнергетического совета в городе Душанбе от АО «НЭС Узбекистана» принимают участие:
Председатель правления АО «НЭС Узбекистана» – Исакулов Дадажон Айнакулович;
Руководитель информационной службы - Советник по вопросам информационной политики – Урунов Улугбек Пулатович;