«InnoWeek» инновацион ҳафталиги бугун ўз ишини якунлайди
Ёдингизда бўлса, 23-25 октябрь кунлари «Ўзэкспомарказ» халқаро кўргазмалар мажмуининг 1- ва 2-павилионларида 14-халқаро «UzEnergyExpo-2019» ҳамда 9-халқаро «UzStroyExpo-2019» кўргазмалари бўлиб ўтган эди.
Бугун, 31 октябрь куни Ўзбекистон инновацион ривожланиш вазирлиги ва бошқа манфаатдор ташкилотлар ҳамкорлигида ташкил этилган «InnoWeek» кўргазмаси ўз ишини якунламоқда. Эслатиб ўтамиз, «Ўзэкспомарказ» мажмуида ўтказилган мазкур ҳафталик 29–31 октябрь кунлари фаолият юритиб, «Ислом Ҳамкорлик Ташкилоти давлатларининг биринчи робототехника мусобақаси» тадбирларига уланиб кетди.
Шуни алоҳида таъкидлаш лозимки, «InnoWeek» инновацион ғоялар кўргазмасида Ўзбекистон Республикаси энергетика вазирлиги ва вазирлик тизимидаги ташкилотлар ҳам ўзининг инновацион лойиҳалари билан иштирок этишди.

Сегодня завершается Инновационная неделя «InnoWeek».
Известно, что 23-25 октября в павильонах №1 и №2 международного выставочного комплекса «Узэкспоцентр» прошла 14-я международная выставка «UzEnergyExpo-2019» и 9-я «UzStroyExpo-2019».
Выставка «InnoWeek», организованная Министерством инновационного развития Узбекистана и другими заинтересованными организациями, завершает свою работу сегодня. Напомним, что выставка состоялась 29-31 октября в павильоне №1 международного выставочного комплекса «Узэкспоцентр». Работа выставки завершилась итогами первого конкурса робототехники Организации Исламского Сотрудничества.
Следует отметить, что Министерство энергетики Республики Узбекистан и подведомственные организации министерства также приняли участие в выставке инновационных идей «InnoWeek».