⇒  2026-yil 1-iyul holatiga jami 35 ta bo‘sh ish o‘rinlari mavjud:
2. Transformatsiya va raqamlashtirish departamenti boshlig‘i – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
3. Yuridik boshqarmasi yetakchi yuriskonsulti – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
4. Axborot va kiberxavfsizlik bo‘limi boshlig‘i – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
yetakchi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
5. Ishlarni yuritish va xo‘jalik boshqarmasi ofis menedjeri – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
6. Korporativ munosabatlar va aktivlar bo‘limi yetakchi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
7. Transformatsiya hamda ESGni amalga oshirish loyiha ofisi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
8. Raqamlashtirish boshqarmasi boshlig‘i – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
boshqarma yetakchi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
9. Innovatsiya va ilmiy rivojlantirish boshqarmasi bosh mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
10.  Qurilish loyihalarini ekspert sho‘basi 2-toifali mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
11. Xalqaro aloqalar va investitsiyalarni jalb qilish boshqarmasi xalqaro hamkorlik sho‘basi yetakchi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
12. “Jahon banki” loyihalarni amalga oshirish guruhi dasturiy taʼminot bo‘yicha muhandis (ERP) – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
13.  “Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki” loyihalarni amalga oshirish guruhi rahbari – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
1-toifali buxgalteri – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
14. Elektr tarmoqlariga ulanish va qabul qilish boshqarmasi yetakchi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
15. Elektr tarmoqlari (500-220kV)ni ekspluatatsiya qilish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
16. “Osiyo taraqqiyot banki” loyihalarni amalga oshirish guruhi xaridlar bo‘yicha 1-toifali mutaxassis – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
17. Rele himoyasi va avtomatika xizmati Izolyatsiya, o‘ta kuchlanishdan himoya, metrologiya, teplovizor va RHAX laboratoriya boshlig‘i – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
yetakchi muhandisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
releli himoya va avariyaga qarshi avtomatikadan foydalanish sho‘basi yetakchi muhandisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
18. Yig‘ma axborot-tahlil boshqarmasi yetakchi mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
19. Mustahkamlik va xavfsizlik texnikasi xizmati xavfsizlik texnikasi va mehnat muhofazasi sho‘basi boshlig‘i – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
20. Elektr energiyasi oqimlarini tahlil qilish va hisobotini yuritish boshqarmasi yetakchi muhandisi - energomenedjeri – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
21. Kapital qurilish boshqarmasi bosh mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
loyihalarini amalga oshirish guruhi rahbari – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
bosh mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
22. Elektr tarmoqlarini strategik rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
2-toifali mutaxassisi – 1 nafar – oliy maʼlumotli va ish tajribasiga ega;
⇒ «Bo‘sh ish o‘rinlari» rukni
Tashkilotimiz magistral elektr tarmoqlari yo‘nalishi bo‘yicha (elektr energetika tarmog‘ida qurilish-montaj, modernizatsiya-rekonstruksiya, taʼmirlash-tiklash ishlari) faoliyat olib borgani bois, aksariyat nomzodlar uchun oliy taʼlim muassasalarining energetika yo‘nalishini bitirgan bo‘lishi talab etiladi.
Bo‘sh ish o‘rinlarini malakali kadrlar bilan to‘ldirish jarayoni shaffof bo‘lishini taʼminlash maqsadida, biz har oyda to‘plangan rezyume-obyektivkalarni jamlab, tegishli xizmat, bo‘lim va boshqarma boshliqlariga taqdim etamiz. Taqdim etilgan maʼlumotnomalar mutaxassislar tomonidan o‘rganilib, atroflicha ko‘rib chiqiladi. Tarjimai holdagi maʼlumot-ko‘rsatkichlar mutaxassislarga maʼqul kelsa, nomzod bevosita suhbatga chaqiriladi. Shundan so‘ng bo‘sh ish o‘rni bo‘yicha rahbariyatga ushbu mutaxassisning nomzodini tavsiya etiladi va ishga qabul qilinadi.

❗️ АО «Национальные электрические сети Узбекистана» приглашает на работу следующих специалистов: ⇒ На 1 июля 2026 года имеется 35 вакансий:
1. Начальник службы внутреннего аудита – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
2. Руководитель отдела трансформации и цифровизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
3. Ведущий юрист юридического отдела – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
4. Начальник отдела информации и кибербезопасности – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
5. Офис-менеджер отдела делопроизводства и хозяйственного управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
6. Ведущий специалист отдела корпоративных отношений и активов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
7. Специалист проектного офиса по трансформации и внедрению ESG – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
8. Начальник отдела цифровизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
ведущий специалист отдела – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
9. Главный специалист Департамента инноваций и научного развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
10. Специалист 2 категории экспертного отдела строительных проектов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
11.  Ведущий специалист отдела международного сотрудничества Управления международных связей и привлечения инвестиций – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
12. Инженер-программист (ERP) группы реализации проектов Всемирного банка – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
13. Руководитель группы по реализации проектов Европейского банка реконструкции и развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
бухгалтер 1-й категории – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
14. Ведущий специалист отдела подключения и приема к электрическим сетям – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
15. Заместитель начальника отдела эксплуатации электрических сетей (500-220 кВ) – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
16. Специалист 1 категории по закупкам Группы реализации проектов Азиатского банка развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
17.  Руководитель отдела релейной защиты и автоматизации: изоляция, защита от перенапряжений, метрология, тепловизионная диагностика и лаборатория ЦРЗА – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
ведущий инженер отдела релейной защиты и аварийной автоматизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
18.  Ведущий специалист сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
19.  Начальник отдела охраны труда и техники безопасности Службы инженерно-технического обеспечения безопасности - 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
20. Ведущий инженер-энергетик отдела анализа и отчетности по потокам электроэнергии – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
21. Главный специалист Управления капитального строительства – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
22. Начальник Управления стратегического развития электросетей – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;