Bugun Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi (JICA) va Yaponiyaning TEPSCO kompaniyasi vakillari bilan onlayn muloqot o‘tkazildi
Bugun, 2021-yil 16-mart kuni «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyati ishtirokida Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi  — JICA hamda Yaponiyaning TEPSCO kompaniyasi vakillari bilan onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi.
Videokonferensiya shaklida o‘tkazilgan uchrashuv davomida «Navoiy IESda 650 MVt quvvatga ega bo‘lgan to‘rtinchi bug‘-gaz qurilmasini qurish» loyihasini amalga oshirishga doir texnik masalalar muhokama etildi.
Shuningdek, onlayn  muloqotda  «Issiqlik elektr stansiyalari» AJ va «O‘rtaosiyoenergotarmoqloyiha» AJ loyiha instituti mutaxassislari ham ishtirok etishdi.

Сегодня была проведена онлайн встреча с представителями Японского Агентства международного сотрудничества (JICA) и японской компании TEPSCO
Сегодня, 16 марта 2021 года в формате видеоконференции была проведена встреча  с представителями Японского Агентства международного сотрудничества (JICA) и японской компании TEPSCO.
В ходе встречи были обсуждены технические вопросы в части, касающейся реализации проекта «Строительства четвертой ПГУ мощностью 650МВт на  Навойинской ТЭС».
Также на встрече приняли участие специалисты АО “Средазэнергосетьпроект” и АО “Тепловые электрические станции”.