Jamoatchilik kengashi maʼlumotlari
Aksiyadorlik jamiyatining rasmiy veb-saytda Jamoatchilik kengashiga bag‘ishlangan alohida rukn tashkil etilib, kengash faoliyati haqidagi (jamoatchilik kengashining yig‘ilishlari va kun tartibidagi masalalar, tasdiqlangan aʼzolari ro‘yxati, telefon raqami, pochta va elektron manzillari, ijtimoiy messenjerlardagi rasmiy sahifalari) maʼlumortlar hamda Aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining davriy hisobotlari eshituvi hamda kengash faoliyati to‘g‘risida ommaviy axborot vositalarida eʼlon qilingan maqola va chiqishlarning yoritib borilishi yo‘lga qo‘yilgan.
Ushbu ishlarni amalga oshirish maqsadida  «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyati faoliyatida Jamoatchilik kengashini tashkil etish bo‘yicha 2026-yil 23-aprel sanasida 100-sonli BUYRUQ imzolandi. Buyruq tarkibida 4 ta ilova, masʼul xodimlarga tegishli topshiriq hamda vazifalar berilgan.

ИНФОРМАЦИЯ ОБ ОБЩЕСТВЕННОМ СОВЕТЕ
На официальном сайте Акционерного общества создан отдельный раздел, посвященный Общественному совету, где организована информация о деятельности Совета (заседания и пункты повестки дня Общественного совета, список утвержденных членов, номера телефонов, почтовые и электронные адреса, официальные страницы в социальных сетях) и периодические отчеты Председателя правления Акционерного общества, а также освещение статей и выступлений, опубликованных в СМИ, о деятельности Совета.
Для осуществления этих работ 23 апреля 2026 года был подписан ПРИКАЗ № 100 об организации Общественного совета в деятельности Акционерного общества «Национальные электрические сети Узбекистана». Приказ содержит 4 приложения, соответствующие инструкции и задачи для ответственных сотрудников.