Eng kо'p beriladigan savollar
5. SAVOL: Bo‘sh ish o‘rinlariga qanday qilib hujjat topshirsam bo‘ladi? «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatiga ishga kirish uchun qanday talablar mavjud?
• 06.05.2025
• 616
JAVOB: Assalomu alaykum! Hurmatli fuqaro! Bizning tashkilotga ishga kirishingiz uchun, avvalo, Xodimlar bilan ishlash, kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlash boshqarmasi kadr_nes@uzbekistonmet.uz elektron pochtasiga rezyume-maʼlumotnomangizni yuborishingiz lozim.
Elektron pochta: kadr_nes@uzbekistonmet.uzinfo@uzbekistonmet.uz
Tashkilotimiz magistral elektr tarmoqlari yo‘nalishi bo‘yicha (elektr energetika tarmog‘ida qurilish-montaj, modernizatsiya-rekonstruksiya, taʼmirlash-sozlash ishlari) faoliyat olib borgani bois, aksariyat nomzodlar uchun oliy taʼlim muassasalarining energetika yo‘nalishini bitirgan bo‘lishi talab etiladi.
Bo‘sh ish o‘rinlarini malakali kadrlar bilan to‘ldirish jarayoni ochiq va shaffof bo‘lishini taʼminlash maqsadida, biz har safar bo‘sh ish o‘rinlari haqida eʼlonlar rasmiy veb-saytimiz hamda uning ijtimoiy tarmoqdagi sahifalarida jamoatchilik eʼtiboriga taqdim etilganidan so‘ng to‘plangan rezyume-obyektivkalarni jamlab, tegishli xizmat, bo‘lim va boshqarma boshliqlariga taqdim etamiz.
Taqdim etilgan maʼlumotnomalar mutaxassislar tomonidan o‘rganilib, atroflicha ko‘rib chiqiladi. Tarjimai holdagi maʼlumot-ko‘rsatkichlar eʼlon qilingan talablarga mos kelsa, nomzod bevosita suhbatga chaqiriladi va bu haqda uzbekistonmet.uz veb-saytining «Bo‘sh ish o‘rinlari» ruknida qo‘shimcha eʼlon beriladi. Shundan so‘ng Ishga qabul qilish komissiyasi tomonidan nomzodlar bilan suhbat o‘tkaziladi. Suhbatdan muvaffaqiyatli o‘tgan nomzodlar Komissiya tomonidan rahbariyatga ushbu mutaxassisning nomzodini tavsiya etadi va ishga qabul qilinadi.
Xodimlar bilan ishlash, kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlash boshqarmasi
Maʼlumot o‘rnida: «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatida mavjud ish o‘rinlari haqidagi maʼlumotlar Aksiyadorlik jamiyatining uzbekistonmet.uz veb-saytining «Bo‘sh ish o‘rinlari» ruknida doimiy ravishda eʼlon qilinib, bu haqdagi oylik hisobotlar har oyning 10 sanasigacha Ochiq maʼlumotlar portaliga joylashtirib borilmoqda.
«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining uzbekistonmet.uz rasmiy veb-saytida «Onlayn rezyume» funksiyasi ishga tushirilgan.
Bu yangi qulaylik ishga kirish istagida bo‘lgan mutaxassislar bilan Xodimlar bilan ishlash, kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlash boshqarmasi mutaxassislarini bevosita, onlayn rejimda bog‘lab, ish samaradorligini yana-da oshirishga xizmat qiladi.

5. ВОПРОС: Как устроиться на работу? Какие требования предъявляются к кандидатам на работу в Акционерное общество «Национальные электрические сети Узбекистана»?
ОТВЕТ: Здравствуйте! Уважаемый гражданин! Для трудоустройства в нашу организацию, в первую очередь, Вам необходимо отправить свое резюме на адрес Департамента кадров, подготовки и переподготовки кадров kadr_nes@uzbekistonmet.uz.
АДРЕС: г. Ташкент, Юнусабадский район, ул. Асё, 42. Ориентир: хокимият Юнусабадского района.
По вопросам: 71-236-6615.
Сайт: uzbekistonmet.uz
E-mail: kadr_nes@uzbekistonmet.uz; info@uzbekistonmet.uz
Поскольку наша организация осуществляет свою деятельность в сфере магистральных электрических сетей (строительно-монтажные, модернизационно-реконструкционные, ремонтно-наладочные работы в электросетях), большинство кандидатов должны иметь высшее образование в сфере энергетики.
В целях обеспечения открытости и прозрачности процесса замещения вакансий квалифицированными кадрами, мы собираем собранные резюме и анкеты после каждого объявления о вакансии, размещенного на нашем официальном сайте и его страницах в социальных сетях, и направляем их руководителям соответствующих служб, отделов и управлений.
Представленные рекомендации подробно изучаются и рассматриваются специалистами. Если информация и показатели в резюме соответствуют заявленным требованиям, кандидат будет приглашен на собеседование напрямую, о чем будет сделано дополнительное объявление в рубрике «Вакансии» на сайте uzbekistanmet.uz. После этого приемная комиссия проведет собеседование с кандидатами. Кандидаты, успешно прошедшие собеседование, будут рекомендованы комиссией руководству и приняты на работу.
С уважением, Департамент управления персоналом, подготовки и переподготовки кадров
Для информации: Информация об имеющихся вакансиях в Акционерном обществе «Национальные электрические сети Узбекистана» постоянно публикуется в рубрике «Вакансии» на сайте Акционерного общества uzbekistanmet.uz, а также ежемесячные отчеты об этом размещаются на Портале открытых данных до 10 числа каждого месяца.
На официальном сайте АО «Национальные электрические сети Узбекистана» uzbekistonmet.uz запущена функция «Резюме онлайн».
Это новое удобство позволит напрямую связать специалистов, желающих устроиться на работу, со специалистами Департамента управления персоналом, подготовки и переподготовки кадров в режиме онлайн, что еще больше повысит эффективность работы.
https://www.uzbekistonmet.uz/uz/appeal/resume
✅ Следите за ежеквартальной и ежемесячной обновляемой информацией АО «Национальные электрические сети Узбекистана» через портал открытых данных Республики Узбекистан!
⇒ Рубрика «Вакансии» https://www.uzbekistonmet.uz/uz/lists/category/25
‼️ Примечание: граждане, предоставляющие сведения о своей биографии и опыте работы, должны правильно указывать должность, на которую выдвигают своего кандидата, а также свои телефоны для связи.
СОЗДАННЫЕ УСЛОВИЯ:
• Порядок работы устанавливается в соответствии с Трудовым кодексом Республики Узбекистан, охрана труда гарантируется;
• Комфортабельные офисные помещения, расположенные в центре города, условия и удобства, указанные в должностной инструкции;