Joriy yilning 9-aprel kuni Sportni rivojlantirish vazirligi tashabbusi bilan Toshkent viloyatining Parkent tumanida 21-mart – “Navro‘z” umumxalq bayramiga bag‘ishlab milliy va xalq o‘yinlari bo‘yicha sport festivali o‘tkazildi.
Unda qator vazirlik va idoralarda faoliyat yuritayotgan sport targ‘ibotchilari hamda yoshlar ishtirok etdi.
Festival doirasida milliy kurash, uloq-ko‘pkari, ot ustida kurash, olamon poyga, chillak, mindi, qarabtep, varrak uchirish, beshtosh kabi xalq o‘yinlari, shuningdek milliy sport turlari bo‘yicha bellashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Festival so‘ngida har bir yo‘nalish va sport turi bo‘yicha g‘oliblikni qo‘lga kiritgan yoshlar esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

Команда Министерства энергетики Узбекистана приняла активное участие в спортивном празднике национальных и народных игр, проведенном 9 апреля т. г. в в Паркентском районе Ташкентской области.
Спортивное мероприятие организовано по инициативе Министерства развития спорта и посвящалось всенародному празднику Навруз.
В состязаниях, проведенных под девизом «Каждый день с Наврузом», приняли участие любители спорта и молодые специалисты, представляющие различные министерства, ведомства и организации.
Участники в рамках фестиваля соревновались в таких видах, как национальная борьба, конные скачки, а также улак-купкари, чиллак, минди, караптеп, варрак учир, бештош и других национальных видах спорта.