«ЎЗБЕКИСТОН МИЛЛИЙ ЭЛЕКТР ТАРМОҚЛАРИ» АКЦИЯДОРЛИК ЖАМИЯТИ ISO 9001 ХАЛҚАРО СТАНДАРТИНИНГ СИФАТ МЕНЕЖМЕНТИ СЕРТИФИКАТИГА ЭГА БЎЛДИ
• 23.02.2021
• 830
Бугун «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» акциядорлик жамиятида ISO 9001 халқаро стандартининг сифат сертификатини топшириш маросими бўлиб ўтди. Унда «Cert International» халқаро сертификатлаш органи вакили жаноб Риад Ибрагимов, Жамият бошқаруви раиси Д.А.Исақулов, Бошқарув раисининг ўринбосарлари ҳамда 15 нафар «Cert academy» халқаро тренинг компанияси билан ташкил этилган ўқув семинарда иштирок этган «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» акциядорлик жамияти мутахассислари иштирок этишди.
Халқаро сертификатлаш ташкилоти вакили Риад Ибрагимов халқаро тоифадаги сертификатни Жамият бошқаруви раисига топширар экан, энергетика соҳаси, хусусан электр энергетика тармоғида стратегик аҳамиятга эга муҳим вазифаларни бажариб келаётган «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» акциядорлик жамиятининг келгуси иш режаларига муваффақиятлар тилади.
Демак, ISO 9001 халқаро стандарти бўйича «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» акциядорлик жамиятининг сифат кўрсаткичлари доирасига қуйидагилар киради: Ўзбекистон Республикасининг магистрал электр тармоқларини эксплуатация қилиш ва уларни ривожлантиришни бошқариш, магистрал электр тармоқлари орқали электр энергиясини етказиб бериш ҳамда давлатлараро транзитни амалга ошириш.
Эслатиб ўтамиз, ISO 9001 сифат менежменти Жамият фаолиятининг халқаро майдондаги ишончли ҳамкор эканлигини англатувчи белги-нишон ҳисобланади.
Ўйлаймизки, халқаро ISO cтандартларини қўллашнинг аҳамияти ва афзалликларини Ўзбекистон электр энергетика тармоғи ривожида, хусусан «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» акциядорлик жамиятининг самарали фаолиятида ўзининг ижобий натижаларини кўрсатади.

АО «НАЦИОНАЛЬНЫЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ СЕТИ УЗБЕКИСТАНА» ПОЛУЧИЛО СЕРТИФИКАТ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА МЕЖДУНАРОДНОЙ СТАНДАРТИЗАЦИИ ISO 9001
• 23.02.2021
Сегодня в АО «Национальные электрические сети Узбекистана» состоялась церемония вручения сертификата качества стандартизации ISO 9001.  В данной церемонии участвовал представитель по сертификации “Cert International” г-н Риад Ибрагимов, председатель правления АО «НЭС Узбекистана» Исакулов Д.А., также заместители председателя правления Акционерного общества и 15 участников семинара, организованного международной обучающей компанией “Cert Academy” — специалисты Компании.
Представитель Международной организации по сертификации Риад Ибрагимов вручил Председателю правления АО «НЭС Узбекистана» международный сертификат и пожелал успехов в дальнейшей работе Национальных электрических сетей Узбекистана, играющих стратегически важную роль в энергетическом секторе, особенно в электроэнергетике.
Так, согласно международному стандарту ISO 9001, к показателям качества деятельности АО «Национальные электрические сети Узбекистана» относятся: управление эксплуатацией и развитием магистральных электрических сетей Республики Узбекистан, транспортировка электроэнергии по магистральным электрическим сетям и межгосударственный транзит.
Напомним, менеджмент качества ISO 9001 является признаком того, что деятельность компании является надежным партнером на международной арене.
Считаем и надеемся, что данный сертификат международных стандартов ISO послужит для дальнейшего положительного результата основной деятельности Акционерного общества, а также благотворно повлияет и на развитие электроэнергетической отрасли Узбекистана.